Praėjusią savaitę vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos narių suvažiavime Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas kartu su dar penkiais savivaldybių merais buvo išrinktas Asociacijos viceprezidentu. Tai leis geriau atstovauti ne tik Klaipėdos rajonui bei regionui, bet ir visai savivaldai.

„Visų pirma, norisi padėkoti kolegoms merams už pasitikėjimą. Tai įpareigoja dar geriau atstovauti gyventojams ir pačiai savivaldai. Tikiu, kad būtent savivaldybės geriausiai žino, ko reikia jose gyvenantiems žmonėms, yra arčiausiai jų bei yra labiausiai įsigilinusios į vietos problemas. Asociacija yra stipri jėga, o Klaipėdos rajono problemos nėra tik mūsų vienų problemos. Jos panašios daugelyje savivaldybių. Tik visi kartu galime spręsti klausimus dėl bendradarbiavimo su valstybinėmis institucijomis, švietimo, kelių ir savivaldybėms svarbių objektų finansavimo, žemės, regioninės politikos ir daugybės kitų. Taigi laukia išties įdomūs ir iššūkių kupini metai“, sakoKlaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

LSA vienija visas 60 Lietuvos savivaldybių, sprendžia jų bendrąsias problemas, atstovauja šalies valdžios ir valdymo institucijose, užsienio valstybių savivaldybių bei kitose tarptautinėse organizacijose.

Taip pat asociacija stiprina vietos savivaldą, formuoja savivaldybių veiklos strategiją ir koordinuoja jų veiklą atskirose srityse: aplinkos apsaugos, finansų ir ekonomikos, energetikos, socialinės apsaugos, sveikatos apsaugos, švietimo ir kultūros, tarptautinių ryšių, viešųjų pirkimų, žemės valdymo ir kaimo reikalų.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu antrai kadencijai išrinktas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. LSA viceprezidentais išrinkti Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Plungės rajono meras Audrius Klišonis.

Klaipėdos rajono savivaldybės ir LSA informacija.

Dainiaus Stankaus nuotrauka.