Purpurine spalva šį vakarą nušvitęs Savivaldybės pastatas primena: Lietuvoje kasmet daugiau kaip tūkstantis naujagimių į pasaulį pasibeldžia anksčiau laiko. Klaipėdos rajonas jau penktus metus iš eilės jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo ir kviečia atkreipti dėmesį į priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Kiekvienais metais lapkričio 17-ąją, Lietuvos neišnešiotų naujagimių bendruomenė mini Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną. Ši diena svarbi daugiau kaip 1200 kasmet naujai gimstantiems neišnešiotiems naujagimiams ir jų šeimoms visoje mūsų šalyje. Todėl jau daug metų kiekvieną lapkritį neišnešiotų naujagimių tėvų asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su rūpestingais Lietuvos savivaldybių vadovais purpurine spalva apšviečia svarbius bei atmintinus miestui objektus. Taip miestai juose gyvenančioms neišnešiotų naujagimių šeimoms skleidžia palaikymo, supratimo bei vilties žinutę.

Neišnešiotukas“ yra pirmoji neišnešiotų naujagimių tėvų prieš 11 metų įkurta asociacija, veikianti visoje šalyje ir atstovaujanti neišnešiotiems naujagimiams bei jų šeimoms. Asociacija tikslingai dirba tam, kad anksčiau laiko gimę kūdikiai ir jų šeimos visoje Lietuvoje jaustųsi psichologiškai tvirtesnės, pasiruošusios iššūkiams, turinčios reikiamų žinių, aprūpintos priemonėmis, mažinančiomis ligų bei mirčių tikimybes.

Susilaukusi anksčiau laiko gimusio naujagimio šeima pradeda ilgą kovą už gyvybę: šokas, bejėgiškumo jausmas, neviltis, užsidarymas, situacijos neigimas – emocijos, kurios kyla tėveliams, susilaukusiems anksčiau laiko gimusio naujagimio. Todėl primename, jog visą parą veikia paramos ir pagalbos linija šeimoms, susilaukusioms neišnešioto naujagimio. Į Ankstukų liniją skambinti galima telefonu +370 612 03 800.