Viešojoje erdvėje sklinda daug neteisingos informacijos apie kuriamą Klaipėdos rajono sveikatos centrą, kurį sudarys Priekulės, Paupių, Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centrai ir ligoninė. Žmonės klaidinami teigiant, kad, pavyzdžiui, Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centras bus uždarytas, o pacientai pas gydytojus turės vyktis į kitus miestus. Tai yra melas, Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centras ir toliau dirbs kaip dirbęs, pacientai čia gaus reikalingas paslaugas, o jų ateityje tik daugės.

Daugiau paslaugų

Klaipėdos rajone pradėjus veikti Sveikatos centrui, pacientai ir toliau galės patys pasirinkti norimą gydytoją ir gydymo įstaigą, jos visos dirbs ir toliau. Medikų darbo laikas ir darbo vieta nesikeis – jie dirbs įprastai ir tose pačiose patalpose kaip anksčiau. Pavyzdžiui, Priekulės pirminės sveikatos centre dirbantis personalas, dirbs toje pačioje fizinėje darbo vietoje.

Taip pat pacientai ir toliau visoje Lietuvoje galės rinktis norimus antrinio lygio specialistus – į Gargždus ar kitą konkrečią įstaigą nebus privaloma vykti.

Sveikatos centras turės bendrą administraciją, o buvę Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrai bus nutolę padaliniai ir veiks kaip iki šiol bei pasiūlys naujų paslaugų pacientams, pavyzdžiui, Priekulėje bus teikiamos naujos paslaugos − ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, paliatyvi pagalba namuose ir kitos. 

Įsteigus Sveikatos centrą, ne tik bus gerinamos jau teikiamos paslaugos, bet jų apskritai daugės. Pavyzdžiui, pacientais rūpinsis visa šeimos gydytojo komanda: slaugytoja, akušeris, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, socialinis darbuotojas, atvejo vadybininkas ir apylinkės administratorius. Gydytojų darbas bus sklandesnis, nes jie dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto pasikonsultuoti su kitais centre dirbančiais specialistais.

Klaipėdos rajone bus teikiamos ir mobilios paslaugos – odontologinės gulintiems pacientams, taip pat mobilios sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams arčiau namų ar namuose. Yra ir daugiau sričių bei paslaugų, kurias būtina plėtoti ir tai bus daroma, − tokių kaip slaugos namuose, cukrinio diabeto slaugos, dienos ir ambulatorinės chirurgijos, vaikų ir suaugusiųjų dienos stacionaro.

Trumpės eilės

Taip pat planuojama fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugų plėtra, pavėžėjimo paslaugų diegimas, o naujos įrangos įsigijimas suteiks galimybę pacientų sveikatos būklę stebėti net ir nuotoliniu būdu.

Įgyvendinti pokyčiai leis gyventojams greičiau patekti pas specialistus, jie padės siekti ir gyventojų sveikatos rodiklių gerinimo. Be to, bendra registracijos sistema leis sumažinti eiles, o visi pacientų tyrimai ir vaizdai bus prieinami bet kuriame sveikatos priežiūros centro padalinyje. Tad pacientams nebereikės nešiotis jokių laikmenų, pavyzdžiui,  rentgeno nuotraukų.

Be to, įsteigus Sveikatos centrą, daugės finansavimo galimybių, taigi bus galima gerinti įstaigų infrastruktūrą bei įsigyti modernesnės įrangos, tai irgi padės tobulinti pacientams teikiamas paslaugas.

Gargždų, Paupių ir Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centrai prie Gargždų ligoninės bus prijungti nuo kitų metų balandžio 1-osios ir vadinsis bendru pavadinimu – Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centras. Sveikatos centrų steigimo procesus Lietuvoje pradeda arba jau pradėjo net 59 savivaldybės. Visoje šalyje sveikatos įstaigų pertvarka vykdoma siekiant užtikrinti savivaldybėje gyvenantiems pacientams prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ir jų tęstinumą, gerinti savivaldybės gyventojų sveikatos rodiklius bei teikti kuo platesnį sveikatos paslaugų arčiau namų spektrą.