Švietimas – viena iš svarbiausių sričių, tad ir Klaipėdos rajono savivaldybės biudžete jam tenka didžiausia lėšų dalis – kone pusė. Tai leidžia užtikrinti, kad vaikai gautų kokybiškas ugdymo paslaugas šalia namų: vykdoma ugdymo įstaigų plėtra, įsigyjamos reikiamos priemonės, gerinamos pavėžėjimo sąlygos. 

Daugėja mokinių

Sparčiai augančiame rajone didėja ne tik gyventojų skaičius, kuris šiuo metu jau siekia daugiau nei 70 tūkstančių. Daugėja ir rajono mokyklas bei darželius lankančių vaikų. Mokyklose šiemet mokysis beveik 6 tūkstančiai moksleivių – 250 daugiau nei pernai. Didesnis ir pirmokų skaičius – savo kelionę mokslo ir žinių šalyje pradėjo beveik pusseptinto šimto pirmokėlių.

„Jau antrus metus iš eilės sėkmės moksluose pirmokams linkime aprūpindami juos būtiniausiomis kanceliarinėmis priemonėmis. Taip norime palengvinti mūsų rajono šeimų rūpesčius, padėti jiems sutaupyti lėšų ir prisidėti prie jų gerovės“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Pirmoko krepšelius mažieji moksleiviai gauna nepaisant tėvų pajamų.

Investuojama į infrastruktūrą

„Nuosekliai dirbame, kad rajono vaikai gautų kokybiškas ugdymo paslaugas – tvarkoma ugdymo įstaigų infrastruktūra, remontuojami pastatai, pedagogai nuolat semiasi žinių, diegiamos įvairios naujovės, kad būtų galima naudotis pažangiausia įranga ir priemonėmis“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.

Visame Vakarų regione per nepriklausomybės metus pastatyta viena nauja mokykla. Duris ji atvėrė Jakuose, buvo suteikta galimybė šalia namų mokytis ne tik pradinukams. Čia veikia ir dvi ikimokyklinio ugdymo 35 vietų grupės. Dar vienas darželio priestatas iškilo Slengiuose, kur jau ugdoma apie 40 vaikų, duris atvėrė ir rekonstruotas Gobergiškės darželis.

Pasirašyta dar viena sutartis dėl mokyklos-darželio statybų Trušeliuose. Ji duris atvers 2026-ųjų rudenį ir čia bus ne tik ugdymo įstaiga, bet ir kultūros bei sporto erdvė visiems Sendvario gyventojams. 8 tūkst. kv. m pastate veiks 3 lopšelio, 6 ikimokyklinio ugdymo bei 3 priešmokyklinio ugdymo grupės, 8 pradinio ugdymo klasės. Taip pat bus įrengta universali sporto salė, treniruoklių salė, kultūros salė su pagalbinėmis patalpomis, bibliotekos patalpos. Iš viso mokykloje-darželyje bus ugdoma 230 darželinukų ir 550 mokinių. Mazūriškėse iki 2025-ų metų taip pat iškils dar vienas 150-ies vietų darželis.

Šiemet prasidėjo ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos priestato statyba. Jai pasibaigus, bus sukurtos keturios papildomos klasės, atsiras aktų salė. Priestatas planuojamas ir prie Ketvergių mokyklos, nes čia taip pat reikalingos papildomos klasės, dar vienas darželis planuojamas Dercekliuose.

Rūpinamasi ir kitų rajono ugdymo įstaigų infrastruktūra. Vyksta „Vaivorykštės“ gimnazijos rekonstrukcija, modernizuojamas lopšelis-darželis „Saulutė“. Planuose – ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pastato modernizacija, taip pat bus atnaujinti ir „Vaivorykštės“ bei Jurgio Šaulio gimnazijų sporto aikštynai, sutvarkyta Gargždų „Kranto“ progimnazijos teritorija, rekonstruotas Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos bendrabučio pastatas, kuriame mokysis pradinukai.

Dituvoje – nauja sporto salė

Geresnėmis sąlygomis ugdysis ir Dituvos moksleiviai. Jau spalio mėnesį vaikai galės sportuoti net 540 kvadratinių metrų dydžio naujoje salėje, kurios mokykla neturėjo išvis.

Iki šiol mokyklos mokiniai turėdavo sportuoti lauke, o žiemą – mokyklos koridoriuose, todėl naujoji salė bus visiškai pritaikyta sporto infrastruktūrai. Ji bus šildoma, atvesta elektra, įrengti vandentiekio, lietaus tinklai. Čia ne tik vyks fizinio lavinimo pamokos, bet vaikai naujojoje sporto salėje galės žaisti futbolą, krepšinį, tinklinį, salėje liks daug vietos ir inventoriaus laikymui, persirengimo rūbinėms.

„Situacija Dituvoje, kai vaikams reikėjo sportuoti mokyklos koridoriuose, išties nepriimtina, todėl reikėjo šią problemą spręsti kuo greičiau. Sprendimas statyti tentu dengtą salę – išskirtinis, nes tokią sporto salę prie mokyklos turėsime pirmieji Lietuvoje“, – sako meras Bronius Markauskas.

Sporto salė – ne vienintelė naujovė šioje ugdymo įstaigoje. Pagerbiant Mažosios Lietuvos kalbininką ir kultūros darbuotoją Teodorą Aleksandrą Kuršaitį, mokyklai suteiktas jo vardas.

Lėšos remontams ir technikai

Investuojama ir į mokinių pavėžėjimo organizavimą. Nuolat atnaujinamos transporto priemonės, su kuriomis vaikai kasdien keliauja į ugdymo įstaigas. Šiemet nupirkti du nauji autobusai. Jie vežios Kretingalės ir Dovilų pagrindinės mokyklos mokinius.

„Mokyklos ir darželiai taip pat jau išsidalijo 1 mln. 130 tūkstančių eurų, skirtų ugdymo priemonėms ir įvairiai technikai įsigyti, patalpų remontui. Šias lėšas darželiai ir mokyklos pasiskirsto patys, įvertinę situaciją ne tik savo, bet ir kitose įstaigose“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.

Ne vienus metus Klaipėdos rajone sėkmingai įgyvendinamos mokinių verslumo ir finansinio raštingumo projektų iniciatyvos. Šiais metais joms skirta 34 tūkst. eurų.