Skelbiami Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų konkurso  laimėtojai. Dviem geriausiems projektams skirta po 1,6 tūkst. eurų.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras įgyvendins projektą „Renkuosi šviesą“ ir didins jaunų žmonių sąmoningumą dėl narkotinių medžiagų vartojimo, ugdys jaunimo gebėjimą atsispirti žalingiems įpročiams.

Jaunuoliai bus kviečiami į du susitikimus. Vieno jų metu bus rodomas filmas, atskleidžiantis žmonių, turinčių priklausomybę narkotikams, gyvenimą ir visas tokio gyvenimo būdo pasekmes. Kitas susitikimas vyks „gyvos knygos“ principu: vaikai galės užduoti įvairius klausimus žmonėms, kurie buvo priklausomi nuo alkoholio ar narkotikų, bet įveikė šią problemą.

Taip pat prie Laisvalaikio centro bus įrengtos 2 vaizdo stebėjimo kameros, aprėpsiančios teritoriją, kurios nefiksuoja kitos dvi čia jau veikiančios kameros. Centras organizuos ir Sporto dieną Laugaliuose „Nuotykių parkas 77“ su lauko žaidimais, maistu ir laužu.

Kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ pasirūpins neseniai duris atvėrusių savarankiško gyvenimo namų klientų ir darbuotojų saugumu. Už konkurse gautas lėšas planuojama įrengti elektroninę apsaugos sistemą, neleisiančią į teritoriją patekti pašaliniams asmenims. Bus perkamos ir 4 vaizdo stebėjimo kameros.


Bendruomenė jau naudojasi 4 vaizdo stebėjimo kameromis, kurios sumontuotos
kiemelyje ir sporto bei vaikų žaidimo aikštelėje. Jos nariai sako, kad kamerų pastatymas pasiteisino – niekas nebegadina inventoriaus, viešoje vietoje žmonės elgiasi atsakingiau.