Klaipėdos rajone tęsiama tradicija, žyminti Mažosios Lietuvos susivienijimo su Lietuva datą. Pernai, minint visai šaliai reikšmingą sukaktį – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Priekulės kultūros centre gimė Mažosios Lietuvos vėliavų įteikimo tradicija įkvepiančiu ir skambiu pavadinimu ,,Kūrusiems ir kuriantiems Lietuvą“. Ši tradicija gyva ir šiemet.

Šiais metais istorinės Mažosios Lietuvos etnografinio regiono vėliavos už įdomias ir kūrybiškas idėjas, už Klaipėdos krašto istorijos tyrinėjimą bei kultūros puoselėjimą ir sklaidą 2023 metais įteiktos vienuolikai iškilių asmenybių bei organizacijų: aktoriui ir režisieriui Sigučiui Jačėnui, Drevernos bendruomenės pirmininkei Linai Strumilienei, Laisvės gynėjui, kariui-savanoriui Žygintui Viršilui, Klaipėdos rajono laikraščio ,,Banga” redaktorei Vilijai Butkuvienei, Lėlių teatro aktoriui,  režisieriui,  dailininkui pedagogui Linui Zubei, Gargždų krašto muziejaus filialo Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus istorikei-muziejininkei Sabinai Vinciūnienei, Klaipėdos rajono Dovilų etnokultūros centro kolektyvui, Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonui Viktorui Ačui, Priekulės evangelikų liuteronų parapijos kunigui Neilui Čijunskui, knygos ,,Dreverna mėlynoji žemė“ leidėjai  Daivai Girčei bei senovinių valgių rekonstruktorei Editai Nurmi.

„Mažosios Lietuvos istorija ir kultūra išgyvena tikrą renesansą. Kiek per pastaruosius dvejus metus teko dalyvauti renginių, daugelyje jų buvo kalbama apie Mažosios Lietuvos krašto kultūrą ir istoriją. Tačiau tuo pačiu ima ir nerimas, ar mūsų jaunoji karta, praėjus dvidešimčiai, trisdešimčiai metų dar taip pat aktyviai dalinsis ir skleis šias žinias. Šis renginys kuria naują tradiciją, tad noriu palinkėti išeiti į platesnes mases, įtraukti daugiau jaunimo ir tarti nuoširdų ačiū už tai, ką jūs visi darote“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Kaip pažymi ir istorikė, Klaipėdos universiteto Baltijos  regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė dr. Silva Pocytė, 1923 m. sausio 15 d.  įvykęs Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos, kuris vėlesniais mėnesiais ir metais buvo įtvirtintas tarptautiniais nutarimais ir dokumentais, įpareigoja mus suprasti, kokį svarbų kraštą įgijo Lietuva, įpareigoja mus pažinti šio krašto vietinių žmonių – lietuvininkų ir vokiečių – per kelis šimtus metų sukurtą kultūrinį, religinį paveldą, jį gerbti ir saugoti.

Renginio metu taip pat pristatyti ir du leidiniai: garsinė knyga „Poringės: aš nusieičiau į Klaipėdužę…“ bei „Dreverna – mėlynoji žemė“. Renginio dalyviai galėjo pasigrožėti ir Šeiko šokio teatro šiuolaikinio šokio ir garso spektakliu „Šmukulis“.