Klaipėdos rajone per ateinančius kelerius metus bus renovuoti visi kultūros židiniai. Jau dabar darbai intensyviai verda Gargždų kultūros centre bei Endriejavo kultūros namuose, o per ateinančius porą metų atgims ir Veiviržėnų kultūros centras.

„Visi suprantame, kad kultūra pirmiausia kyla iš žmogaus, jo gebėjimų, idėjų ir noro kurti. Tačiau to negana. Tam, kad būtų galima organizuoti kokybiškus renginius, pasirodymus, reikalingos patalpos, kuriose būtų ne tik patogu repetuoti, jauku bei malonu susirinkti, bet kur ir techninės galimybės leistų surengti aukščiausio lygio pasirodymus, išpildant režisierių, atlikėjų ir kitų menininkų viziją. Todėl Savivaldybė investuoja į tai, kad kultūra turėtų modernius ir šiltus namus, kuriuose netrūktų nei renginių, nei lankytojų“, – sako mero pavaduotoja Ligita Liutikienė

Veiviržėnams – modernus kultūros centras

Vienas tokių kultūros židinių, laukiantis rekonstrukcijos, – Veiviržėnų kultūros centras, kurį per artimiausius porą metų planuojama sutvarkyti iš pagrindų. Šiuo metu kultūros centras jau neatitinka keliamų energijos efektyvumo, statybos techninių ir kitų standartų. Scena netinka teatro, šokio ir didesniems muzikiniams koncertams, dalis rekvizitų yra laikomi kieme stovinčiame jūriniame konteineryje.

„Veiviržėnai yra išskirtinis miestelis, pasižymintis stipria kultūrine bendruomene, gyventojų įsitraukimu, meniniais sprendimais ir projektais. Ne veltui 2020-aisiais jie nešė Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavą. Tad šiuolaikiškas kultūros centras, atitinkantis elementarius kokybės reikalavimus, jiems yra būtinas. Rekonstravus pastatą, pagrindinė scena taps didesnė net du kartus, padidės ir pati salė, sandėliavimo patalpų plotas, bus perplanuotos vidaus erdvės. Atsiras ir patalpos svečiams ir atlikėjams priimti bei daug techninių priemonių, kurios pagerins scenos apšvietimo, parodų, renginių išpildymo galimybes“, – vardija mero pavaduotoja Ligita Liutikienė

Planuojama, kad po rekonstrukcijos net iki 30–40 procentų turėtų sumažėti centro eksploatavimo sąnaudos, atsiras klimato valdymo galimybė. Sutvarkytas Veiviržėnų kultūros centras duris turėtų atverti iki 2025 m. pabaigos. Šiuo metu ruošiamasi skelbti konkursą projektavimo darbams.

Atgims Gargždų kultūros centras

Gargždų miesto gyventojai kasdien mato prie kultūros centro vykstančius darbus. Čia rugsėjį pradėta renovacija, kurios vertė – daugiau kaip 3,5 mln. eurų. Darbus planuojama baigti iki kitų metų pabaigos.

„Kad Gargždų kultūros centrui reikėjo renovacijos, ko gero, neprieštaraus niekas. Tai vienas laukiamiausių miesto gyventojų projektų. Džiugu, kad darbus čia atlieka tas pats rangovas, kuris laiku ir kokybiškai pastatė naują mokyklą Jakuose. Akivaizdžiai matome, kad renovacija vyksta intensyviai, rangovas nuo grafiko neatsilieka, tad raktus nuo visiškai pasikeitusio ir miesto centrą papuošiančio kultūros centro tikimės gauti laiku“, – sako vicemerė L. Liutikienė.

Kultūros centro pastatas modernizacijos metu pasikeis neatpažįstamai. Atvykstančiuosius pasitiks spalviniais ir meniniais akcentais puoštas pastato fasadas. Renginių dalyvių lauks moderni 400 vietų koncertų salė, į kurią ves dar vienas pagrindinis įėjimas. Iš jos bus iškelta garso ir šviesos operatorių vieta. Taip pat bus įrengtas didesnis amfiteatras, pakeista scenos danga, grindys, įranga bei akustinė sistema.

„Be to, bus atnaujintas Kultūros centro vestibiulis, didės konferencijų salės erdvės, planuojama ir erdvė vaikų žaidimams. Taip pat į kitą vietą bus perkelta kasa, keisis rūbinės prieigos, Kultūros centro erdvės bus pritaikytos negalią turintiems žmonėms. Bus pakeisti ir visi Kultūros centro langai, durys, vamzdynai, elektros instaliacija, priešgaisrinė, vandens, nuotekų ir šildymo sistemos“, – suplanuotus darbus vardija vicemerė.

Endriejavas švęs įkurtuves

Iki kitų metų rugsėjo mėnesio duris turėtų atverti ir naujas kultūros pastatas su biblioteka Endriejave. Šiuo metu čia jau įrengtos pastato konstrukcijos – sienos, grindys, stogas, dedami langai, išorinės durys, įvedinėjama elektros instaliacija. Neužilgo bus galima pradėti vidaus apdailos darbus.

„Endriejaviškiai, ilgai laukę naujo kultūros centro su biblioteka, kurio darbai ne kartą strigo, šiandien gali lengviau atsikvėpti. Statybos darbai vyksta sparčiai ir pastatas tiesiog kyla akyse. Ir išties džiugu ne tik endriejaviškiams, bet ir kiekvienam mylinčiam kultūrą. Juk patogu turi būti ne tik meną mylinčiam žiūrovui. Šiltai, saugiai, jaukiose erdvėse turi dirbti administracija, repetuoti meno kolektyvai. Džiaugiamės, kad per kelerius metus rajone nebebus nei vieno nerenovuoto kultūros pastato“, – sako vicemerė L. Liutikienė.