Nuo šiol Klaipėdos rajono gyventojus džiugins dar švaresnė aplinka. Priekulės seniūnijoje esančiame Kuodžių kaime atidaryta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Ten nemokamai bus priimami baldai, padangos, metalai, elektroninė įranga, statybinės ir kitos atliekos. Tad rajono pakelės ir pamiškės bus švaresnės, o ir prie daugiabučių paliekamų didelių gabaritų atliekų bus mažiau, tad gyvenamoji aplinka bus gražesnė ir jaukesnė. 

„Džiaugiamės, kad atliekų tvarkymo srityje esame lyderiai, tą jaučiame tiek kalbėdami su kolegomis iš kitų savivaldybių, tą pabrėžia ir Aplinkos ministerija. Iš tiesų Klaipėdos rajonas – vienintelė savivaldybė Lietuvoje, kuri stato savo didelių gabaritų atliekų aikšteles. Ir ši, šiandien atidaryta Kuodžiuose, jau trečioji. Mums svarbus tvarumas, skatiname rūšiavimą ir šiandien galime pasidžiaugti, kad šiame kelyje mums stipriai padeda ir iniciatyvą rodo VšĮ „Gargždų švara“, mūsų Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyrius, kuriems tikrai rūpi, kad mūsų rajonas būtų švarus, kurie šviečia visuomenę ir prisideda prie to, kad būtume aplinkai draugiška savivaldybė. Na, o gyventojams ši aikštelė suteiks galimybę patogiau ir greičiau priduoti turimas atliekas, be problemų darytis remontus ar tvarkytis namus“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Kuodžiuose esančioje aikštelėje priimama mediena, popierius, mišrios statybinės atliekos, tekstilė, plastikai, plastiko pakuotės, stiklas, stiklo pakuotės, naudoti nebetinkamos lengvųjų automobilių padangos, didelių gabaritų atliekos (baldai), nebenaudojama elektros ir elektroninė įranga, metalai, metalinės pakuotės. Taip pat buityje susidarančios pavojingosios atliekos: dažų, lakų, klijų, hermetikų atliekos, pakuotės, kuriose yra pavojingųjų medžiagų likučių, dienos šviesos lempos, elektrotechnikos ir elektronikos pavojingosios atliekos.

Kuodžių aikštelės įrengimas kainavo 375,8 tūkst. eurų. Tai dalis projekto „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos rajone“. Projekto metu rajono gyvenvietėse suprojektuota ir įrengta 40 pusiau požeminių konteinerių aikštelių, trys didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės Gargžduose, Sendvario seniūnijoje bei Priekulės seniūnijoje (Kuodžiuose). Taip pat įsigyta 6000 kompostavimo konteinerių, kurie išdalinti individualių namų savininkams, vykdytos ir šviečiamosios veiklos.

Visas projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos sanglaudos fondo lėšomis:

Projekto vertė – 1.837.919,69 Eur;

Savivaldybės lėšos – 275.687,97 Eur;

Paramos (Sanglaudos fondo lėšos) –  1.562.231,72 Eur.