Visai nesvarbu – esate gamtą tausojantis atsakingas rūšiuotojas ar dar tik žengiate pirmuosius žingsnius keisdami savo įpročius. Jau penktus metus rengiamas respublikinis „Atliekų kultūros“ egzaminas balandžio 25 dieną savo jėgas išbandyti ir žinias pagilinti kvies kiekvieną. Geriausių rezultatų pasiekusiems egzamino dalyviams atiteks įspūdingi prizai, iš kurių bene ekologiškiausias ir visų trokštamiausias – elektrinis dviratis.

Skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingi klausimai

Šiais metais vyksiančio egzamino klausimai bus parengti trims skirtingoms amžiaus grupėms: 1–4 klasių moksleiviams, 5–10 klasių moksleiviams bei 11 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams.

Laikyti egzaminą galėsite jums patogiu metu nuo 9.00 iki 18.00 val., balandžio 25 dieną prisijungę prie internetinės svetainės https://egzaminas.atliekukultura.lt/. Kaip ir ankstesniais metais registruotis Egzaminui reikės tik naujiems dalyviams – jiems puslapyje bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje galėsite matyti savo rezultatus ir atsisiųsti diplomą. Egzamine jau dalyvavę asmenys be registracijos galės iš karto prisijungti prie asmeninės paskyros naudodami tuos pačius prisijungimo duomenis, o juos pamiršus reikės tik paspausti „priminti slaptažodį“.

Egzaminą sudaro uždaro tipo testo klausimai, parengiami kiekvienai egzamino dalyvių grupei atskirai:

  • 1–4 klasių moksleiviams, testą sudaro 15 klausimų;
  • 5–10 klasių moksleiviams, testą sudaro 20 klausimų;
  • 11 klasių ir vyresniems dalyviams, testą sudaro 20 klausimų.

Nors egzaminas skirtas žinioms pasitikrinti ir pagilinti, geriausiai pasirodę dalyviai kaip ir kasmet bus apdovanoti šauniais rėmėjų įsiteigtais prizais.

Egzaminas – ne tik moksleiviams

Kasmet egzaminą nuotoliniu būdu nusprendžia laikyti vis daugiau gyventojų, o tai rodo augantį susidomėjimą „Atliekų kultūros“ temomis. Praėjusiais metais savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino rekordinis skaičius gyventojų – sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tūkstančių dalyvių.

Balandžio 25 d. jau penktą kartą Lietuvoje vyksiančiam „Atliekų kultūra” egzaminui galite pasiruošti – pasitikrinkite žinias spręsdami praėjusių egzaminų užduotis bei skaitydami specialiai egzamino dalyviams paruoštą „Atliekų kultūros“ žinyną. Čia pateikiama aktualiausia informacija visiems Lietuvos gyventojams, padėsianti geriau suprasti atliekų surinkimo sistemą, išmokti geriau rūšiuoti ar sužinoti, kur turėtų keliauti nebenaudojami daiktai.

Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Utenos RATC, Panevėžio RATC, Klaipėdos RATC, Kauno RATC, Šiaulių RATC, Alytaus RATC, Telšių RATC, Tauragės RATC. Projekto rėmėjai – dauguma Lietuvos savivaldybių, „Atliekų kultūra“ egzaminą organizuoja UAB „VAATC“.