Pernai vykęs iššūkis įrodė, kad galime siekti aplinkai būtinų pokyčių, todėl šiais metais kviečiame Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančius bendraminčius du mėnesius automobilius ir kitas taršias transporto priemones iškeisti į žingsnius. Jau trečius metus sieksime drauge kurti žalesnę ateitį.

Džiaugiamės, kad 2022 metais įsitraukė dvigubai daugiau dalyvių nei 2021-aisiais: visų šalies miestų gyventojai, daugiau nei 400 bendruomenių, 1100 organizacijų, dauguma bendrojo lavinimo mokyklų, visos aukštosios mokyklos ir 150 pasaulio lietuvių bendruomenių. Akivaizdu, kad Nacionalinis judumo iššūkis turi potencialo toliau augti ir bendram tikslui suburti vis daugiau Lietuvos ir pasaulio žmonių. Kartu tai įrodo, kad fizinis aktyvumas lieka vienas patikimiausių būdų palaikyti asmeninę sveikatą. 2022 metais Prezidentas apdovanojo 3 aktyviausias kiekvieno iššūkio komandas bei komandas, kurios surinko didžiausią žingsnių vidurkį.

Šiais metais, skirtingai nei 2022-aisiais, judumo iniciatyvą sudarys 7 iššūkiai: „Miestų iššūkis“, „Organizacijų iššūkis“, „Užsienio lietuvių iššūkis“, „Mokyklų iššūkis“, „Aukštųjų mokyklų iššūkis“, „Bendruomenės iššūkis“ ir naujas – „Miestelių iššūkis“.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos informacija