Gargždų socialinių paslaugų centro padalinys Globos centras kviečia prisijungti prie tėvų globos netekusiems vaikams padedančios komandos ir tapti budinčiu globotoju.

Kas yra budintis globotojas?


Budintis globotojas – tai asmuo, kuris laikinai likusį be tėvų globos vaiką prižiūri savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą. Paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos biologinėje šeimoje, siektina, kad jis iš karto patektų į šeimos aplinką, kur jam būtų suteiktas rūpestis ir šiluma.


Kas padeda vaikui, kai jis paimamas iš nesaugios aplinkos?


Paprastai, paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos, vaiku pasirūpina jo giminaičiai ar kiti jam emociškai artimi žmonės (pavyzdžiui, krikštatėviai), galintys ir gebantys tinkamai pasirūpinti vaiku, tačiau ne visada tai įmanoma. Tokiais atvejais į pagalbą atskuba budintys globotojai, kurie, nors ir nebūdami susiję su vaiku giminystės ryšiais, yra baigę specialius mokymus ir žino, kaip suteikti vaikui emocinį ir fizinį saugumą, kol jo šeimai bus suteikta pagalba ir bus saugu sugrįžti į namus.

Norinčius daugiau sužinoti apie vaikų globą ir kaip tapti budinčiu globotoju, kviečiame kreiptis tel.: +370 664 32595, +370 600 46841.