Lapkričio 13 d. 16 val. Gargždų „Kranto“ progimnazijoje vyks pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms mokymai, kurių metu bendruomenių lyderiai bei jų nariai, seniūnai, seniūnaičiai, nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai, mokyklų ir darželių direktoriai, socialinių įstaigų darbuotojai  ir visi, kam rūpi saugumas, bus išsamiai supažindinti su informacija, kaip reiktų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu ir savarankiškai išgyventi tris kritines paras, t. y. 72 valandas.

Susitikimo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Klaipėdos rajono savivaldybės specialistai suteiks praktinių ir aktualių žinių, kur ir kaip rasti informacijos apie arčiausiai esančias sirenas, priedangas ir kolektyvinės apsaugos statinius, taip pat pristatys, kaip pasirengti šeimos planą, susikrauti išvykimo krepšį. Vėliau įgytas žinias lyderiai skleis savo bendruomenėse.

Kviečiame atvykti ir aktyviai dalyvauti gyvai bei registruotis į renginį. Registracija vykdoma el. p. [email protected].

Šie mokymai yra Vidaus reikalų ministerijos inicijuotos informacinės kampanijos „Esame komanda – turime planą“ dalis.Juos,bendradarbiaudamas suLietuvos vietos bendruomenių organizacijos sąjunga (LVBOS), rengia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Bendradarbiavimą su LVBOS, kuri vienija daugiau nei 1440 vietos bendruomenių, t. y. daugiau nei 43 000 aktyvių žmonių visoje Lietuvoje, Vidaus reikalų ministerija pradėjo 2023 m. gegužę.

Informacija apie jau įvykusius  ir planuojamus surengti šio ciklo mokymus skelbiama Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje https://lt72.lt/elementor-19506/.

Žmonės, kurie dalyvavo mokymuose, kaip elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, daug dažniau teigė žinantys, kaip elgtis konkrečios grėsmės atveju. Taip pat jie daug dažniau ėmėsi konkrečių veiksmų, kad apsisaugotų patys.


Informacijos apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms šalies gyventojai gali rasti specialiame tinklalapyje www.lt72.lt.