Tirpstant sniegui ir kelias dienas iš eilės nesiliovus krituliams, Minijos upės lygis vėl kyla. Priekulės seniūnijoje jau yra apsemtų kelių, viešųjų erdvių, kai kur iki daugiabučių liko vos keletas metrų, o pats upės vandens lygis artėja prie stichinio. Situacija atidžiai stebima tiek Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro, tiek atsakingų tarnybų. Jei prireiks, pagalba gyventojams bus teikiama ir per šventes.

Šiuo metu vandens lygis Minijos upėje ties Priekule siekia 555 cm, iki stichinio lygmens trūksta 5 cm, tačiau pats vanduo kyla lėtai – mažiau nei 1 cm per valandą. Iki Lankupių šliuzo viršaus trūksta dar apie 40 centimetrų, atvertos galerijos, tad situacija kontroliuojama. Iki pylimų viršaus trūksta dar apie 180 cm, tad kol kas grėsmės, jog jie bus pralaužti – nėra. Situacija yra atidžiai stebima seniūnijos, civilinės saugos specialistų, tarnybų.

Dėl kylančio vandens Priekulės seniūnijoje apsemtas rajoninio kelio Dituva–Priekulė–Dreižiai ruožas Luko Priekulio gatvėje ties Piktvardės upeliu, taip pat rajoninis kelias link Šilutės – Priekulė–Stragnai II. Apsemti ir vietinės reikšmės kelių ruožai – Šilų ir Protnešių gatvės Būdviečių kaime, Lankų gatvė Voveriškių kaime. Taip pat ir viešosios erdvės – Priekulės Vingio parkas, prieigos prie Vymerio tilto. Labai prašome gyventojus pasirinkti kitas judėjimo kryptis!

Sendvario seniūnijoje situacija geresnė nei per pirmąjį potvynį, tačiau ji nuolat stebima seniūnijos ir tarnybų, visi pasiruošę veikti. Purmaliuose ties pylimu jau pastatytas siurblys, pumpuojantis vandenį, tad situacija kontroliuojama.

Kitose seniūnijose didesnių problemų neužfiksuota.

Gyventojų prašome pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai, kai reikalinga evakuacija, skambinti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.