Savo darbais ir idėjomis prie Klaipėdos rajono gerovės ir klestėjimo prisideda visi, mylintys šį kraštą, – nuo verslininko iki pedagogo, nuo savanorio iki socialinio darbuotojo, nuo moksleivio ar studento – iki bendruomenių bei nevyriausybinių organizacijų. Tam, kad galėtų padėkoti kuriantiems rajoną, Klaipėdos rajonas meras Bronius Markauskas įvairių sričių atstovus po dvejų metų pertraukos pakvietė į tradicinį Mero padėkos vakarą, kuriame buvo įteiktos 4 nominacijos tiems, kurie 2022-aisiais buvo ryškiausi versle, kultūros srityje, bendruomenių veikloje bei labiausiai įtraukusiai iniciatyvai.

„Išties džiaugiuosi, kad kasmet išrinkti nominantus tampa vis sunkiau. Ir ne dėl to, kad trūktų gražių iniciatyvų, bet dėl to, jog rajone įgyvendinama daugybė gražių idėjų, čia veikia tiek puikių verslų – nuo stambių investuotojų, statančių gamyklas, iki smulkiųjų verslininkų, kurie rajono gyventojams kepa duoną ar pyragus. O kur dar kultūra, švietimas, jaunimas, savanorystė ir kitos sritys. Kiekvienoje jų galėtume išskirti tikrai ne po vieną asmenį ar įstaigą, kurie kantriai ir sąžiningai dirba, siekia aukštesnių tikslų, kuriems nuoširdžiai rūpi mūsų rajonas ir čia gyvenantys žmonės. Visi nominantai yra verti padėkos ne tik už praėjusius metus, bet ir už ilgametį bei kryptingą darbą mūsų rajone, už idėjas ir energiją jas įgyvendinti, už skleidžiamą šviesą. Na, o metų iniciatyva atspindi laikmetį, kuriame gyvename, ir išties suvienijo visą rajoną paramai ir pagalbai. Tad nuoširdi padėka visiems nominantams ir rajono gyventojams. Jūs esate tie, kurie kuria geresnę ateitį mums visiems“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

„Metų verslas 2022“ – UAB „Gerduva“

Įmonė, kurią įkūrė verslininkai Loreta ir Romualdas Mazalai, praėjusiais metais minėjo savo 30-ąjį jubiliejų ir yra puikiai žinoma visoje Lietuvoje. Tai šeimos verslas, kuriam priklauso 14 parduotuvių Lietuvoje, elektroninės prekybos platforma, įmonė užsiima didmenine prekyba ir eksportu į Baltijos šalis. Verslininkams priklauso picerija „Ievos skanėstai“ Gargžduose, arbatinės-kepyklėles Klaipėdoje bei restoranas „Vaflių namai“ Vilniuje. UAB „Gerduva“ kasmet patenka į VMI sudaromus daugiausiai mokesčių ir kitų įmokų sumokančių Klaipėdos rajono įmonių sąrašus, čia dirba per 150 darbuotojų, o į verslą įsitraukę ir sutuoktinių vaikai.

„Metų bendruomenė 2022“ – „Priekulės ainiai“

„Priekulės ainiai“ veikia jau 8 metus. Bendruomenei vadovauja Gitana Mizgirienė. Aktyvi socialinės apsaugos, kultūros, kūrybos, švietimo, sporto, darbo su jaunimu srityse bendruomenė praėjusiais metais atidarė vaikų dienos centrą, kur prasmingomis veiklomis po pamokų užsiima mažieji priekuliškiai. Įvairiais ir įdomiais užsiėmimais bendruomenė sudomina ne tik vaikus, bet ir jaunimą, jaunas šeimas, senjorus.

„Metų kultūros žmogus 2022“ – Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė

Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė gyvena ir kvėpuoja kultūra. Gargždų kultūros centre ji dirba jau 13 metų ir yra tiesiog nepamainoma šventėse, koncertuose, spektakliuose, Gargždų miesto gimtadienyje, Rasų šventėje ir kituose renginiuose. Kristina ne tik pati organizuoja ir veda renginius, bet ir ugdo jaunąją kartą – vadovauja teatro studijai „Dramaste“, kurioje ne tik padeda atsiskleisti kūrybiškiems jaunuoliams, bet ir skatina jų meilę vaizduojamajam menui bei dovanoja Klaipėdos rajonui jaunimo spektaklius.

„Metų iniciatyva 2022“ – Klaipėdos rajono gyventojų parama Ukrainai           

2022-ųjų metų vasario 24 diena pakeitė pasaulį. Tądien Rusija užpuolė Ukrainą ir jos žmones. Prasidėjo jau beveik metus laiko trunkantis karas. Klaipėdos rajono savivaldybė nuo pat karo pradžios išsakė vienareikšmę poziciją: Klaipėdos rajonas remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą su jos tarptautiniu mastu pripažintomis sienomis ir smerkia karinę Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir jos piliečius.

Parama Ukrainai nebuvo tik deklaracija. Klaipėdos rajono žmonės susivienijo ir visomis išgalėmis padėjo bei iki šiol padeda ukrainiečiams kovoje su agresoriumi. Vieni priėmė į savo namus nuo karo bėgančias ukrainiečių šeimas, kiti – rėmė pinigais, daiktais, rinko ir gabeno paramą, savanoriavo. Klaipėdos rajono savivaldybė nuolat padeda savo miestui partneriui Ukrainoje – Lymanui. Prie pagalbos Ukrainai nuolat prisideda Klaipėdos rajono įmonės, gyventojai, bendruomenės.

Klaipėdos rajono gyventojų parama Ukrainai – istorinis įvykis, suvienijęs gyventojus. Tad ši nominacija – „Metų iniciatyva“ – skirta visiems Klaipėdos rajono gyventojams, bendruomenėms, verslui, savanoriams. Šis apdovanojimas kaip Klaipėdos rajono gyventojų paramos simbolis bus perduotas Lymano miesto merui Oleksandrui Žuravliovui, kad primintų, jog Klaipėdos rajonas visada buvo ir bus su Ukraina iki pat pergalės!

Visą Mero padėkos vakaro renginį galite peržiūrėti čia.