Konsultacijų ir mokymų kompanija SDG (Saugaus darbo garantas) tapo aplinkosaugos iniciatyvų platformos „Darom kartu su SDG“ generaliniu rėmėju. Organizacijos kviečia į tvarkymosi akcijas ir praneša apie šių metų naujienas.

Darom visus metus

Praėjusiai metais sukurtoje aplinkosaugos iniciatyvų platformoje buvo užregistruoja daugiau nei 40 įvairiausių iniciatyvų iš visos Lietuvos: nuo Vievio ežero išvalymo iki Šimtmečio giraitės sodinimo Klaipėdoje. Šiais metais organizacija „Mes Darom“ tikisi, kad šis skaičius bus dar didesnis.

„Pastebėjome, kad naujasis modelis, kai tvarkymosi akcija vyksta ne vieną dieną, o visus metus pasiteisina. Suprantame, kad ne visiems vienas savaitgalis gali būti patogus, todėl taip suteikiame daugiau laisvės rinktis ne tik iniciatyvos laiką, bet ir formą. Be to, tokiu būdu skatiname įmones ir bendruomenes galvoti apie aplinkos gražinimą ne tik pavasarį“, – sako VŠĮ „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Balandžio 1920 d. – išskirtinės dienos

Balandžio 19–20 d „Darom kartu su SDG“ bendradarbiaudami su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regioniniais atliekų tvarkymo centrais kviečia gyventojus aktyviai kurti ir registruoti tvarkymosi talkas visoje Lietuvoje. Šių talkų metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su SDG“ platformoje registruotos talkos metu.

„Mes Darom“ primena, kad išrūšiuotas didelių gabaritų atliekas regioniniai atliekų tvarkymo centrai nemokamai priima visus metus, pagal juose nustatytą tvarką (apie ją galima sužinoti atitinkamo regioninio atliekų tvarkymo centro svetainėje arba atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis), todėl kviečia rinkti šiukšles ir kitomis dienomis.

„Norisi akcentuoti, kad renkant šiukšles, svarbu ir jas teisingai išrūšiuoti. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą“, – sako Edvardas Glušokas.

Šiais metais registruotoms tvarkymosi iniciatyvoms dalinami šiukšlių maišai taip pat prisideda prie gamtos tausojimo. Įmonė PLASTA pasirūpino maišais „Trash Panda“, kurie yra pagaminti iš 100% perdirbtų atliekų, kurių net 40–60 procentų sudaro buitinės plastikinės atliekos.

Tvarkytinų vietų žymėjimui – specialus žemėlapis

„Darom kartu su SDG” kviečia ne tik aktyviai kurti įvairias aplinkosaugos iniciatyvas, bet ir žymėti tvarkytinas vietas specialiame žemėlapyje https://zemelapis.mesdarom.lt/. Gyventojai, norintys prisidėti prie aplinkos švarinimo, gali naudotis čia pateikta informacija – pagal galimybes pasirinkti užterštą tvarkymosi plotą ir jį sutvarkyti.

Simboliška dovana visiems iniciatyvų kūrėjams

2023 m. „Blue Yellow“ organizacija padėkojo SDG įmonei už paramą Ukrainai, įteikdama  atkovotos Ukrainos žemės gabalėlį su saulėgrąžos sėkla. Šis apdovanojimas buvo įprasmintas pasodinant saulėgrąžas įmonės kieme. Kai saulėgrąžos išaugo ir pražydo, sulaukta daug gražių atsiliepimų, o pasigrožėti augalais atvyko net Kaune besimokantys Ukrainos vaikai.

„Nusprendėme šia idėja dalintis ir „Mes Darom“ iniciatyvos metu – nuo balandžio 15 d. SDG biuruose, dvylikoje Lietuvos miestų, kartu su pirštinėmis ir maišais šiukšlėms rinkti, bus dalinamos saulėgrąžų sėklos visiems iniciatyvų kūrėjams. Taip pat kviesime visus norinčius registruotis ir dalyvauti saulėgrąžų sodinimo akcijoje. Lietuva gali ne tik švarinti savo aplinką, bet ir gražinti ją saulėgrąžų žiedais“, – teigia SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas.

Tikslas – įkvėpti bendruomenes

SDG, teikdama paslaugas, taip pat daug dėmesio skiria ilgalaikėms socialinėms bei aplinkosauginėms iniciatyvoms. Kaip pavyzdžiui, 16 metų vykdomas projektas „Apsaugokime mūsų ateitį“, 13 metų – „Kalėdinės vaikų svajonės“, 17 metų – „Saugok save darbe“ ir jau trečią vasarą organizuojama vaikų stovykla „Saugučiai“. SDG darbuotojai su šeimomis jau antrus metus kelia inkilus visiems smulkiems miško paukščiams, o praeitais metais dalyvavo „River clean up“ iniciatyvoje.

„Tapome generaliniais „Mes darom“ iniciatyvos rėmėjais 2024 metais, nes norime dalintis savo patirtimi su visais, norime įkvėpti ir kitas įmones rūpintis bendruomene ir savo aplinka“, – teigia SDG personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Jasienė.

„Žmonija jau pasiekė tokį lygį, kai tvarumas yra ne mada, o būtinybė. Verslas taip pat turi prisiimti atsakomybę už savo vykdomą veiklą, daromą poveikį. Jeigu to nedarysime dabar, rytoj bus per vėlu“, – primena SDG Tvarumo departamento vadovė Aistė Jonaitienė.

Daugiau informacijos apie galimybes prisidėti prie aplinkosaugos iniciatyvų visoje Lietuvoje skelbiama https://mesdarom.lt/darom-kartu/.