Minijoje ties Priekule vandens lygis ir toliau kyla. Per naktį jis šoktelėjo daugiau kaip 10 centimetrų ir jau perkopė stichinį lygį – siekia 571.4 centimetro. Vėjas šiaurės vakarų, todėl vandens lygis sukilęs ir jūroje, ir mariose, o tai lemia dar sudėtingesnę situaciją, nes vandeniui sunkiau nutekėti į marias. Dėl sparčiai ištirpusio sniego ir jau kelias dienas nesiliaujančio lietaus situacija sudėtinga, tačiau kol kas nėra tokia prasta kaip buvo lapkričio pradžioje, kai vanduo buvo pradėjęs veržtis per pylimus.

Tačiau esame pasiruošę, jei to prireiks, teikti pagalbą gyventojams. Vakar susirinkęs Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras, aptarė ne tik susidariusią situaciją, bet ir susidėliojo planus, kaip reaguoti į įvykius, jei vanduo vėl pradėtų veržtis per pylimus, tačiau šiuo metu iki jų viršaus daugiau kaip 1 metras. Situacija, kol kas pakankamai gera ir prie Lankupių šliuzo —vanduo apie 25 centimetrus žemiau stichinio, yra atvertos galerijos, per kurias nubėga vanduo.

Budi visos tarnybos, paruošti smėlio maišai. Susisiekta su vandens apsuptų sodybų šeimininkais, jiems palikti kontaktiniai telefonų numeriai, jei prireiktų evakuacijos ar kitos pagalbos, nors jie patikino, kad kol kas to nereikia – turi ir geriamoji vandens, ir maisto, o prie tokių gamtos keliamų iššūkių jau yra pripratę.

Dėl kylančio vandens Priekulės seniūnijoje apsemtas rajoninio kelio Dituva–Priekulė–Dreižiai ruožas Luko Priekulio gatvėje ties Piktvardės upeliu, beveik visiškai atkirstas ir Šilininkų kaimas, kur gyvena maždaug 25 gyventojai. Semiamas ir rajoninis kelias link Šilutės – Priekulė–Stragnai II. Juo važiuoti pavojinga, nes vandens lygis jau yra apie 40 centimetrų. Apsemti ir vietinės reikšmės kelių ruožai – Šilų ir Protnešių gatvės Būdviečių kaime, Lankų gatvė Voveriškių kaime. Taip pat ir viešosios erdvės – Priekulės Vingio parkas, prieigos prie Vymerio tilto. Rinkitės kitas judėjimo kryptis, nerizikuokite savo sveikata ir turtu!

Visų prašau pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o esant kritinei situacijai, kai reikalinga evakuacija, skambinti Bendruoju pagalbos centro telefonu 112.