Antradienį, minint Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, gyventojai kviečiami laikyti Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą. Atvirame ir nemokamame žinių patikrinime visi norintys galės savo jėgas išbandyti keturiose klausimų kategorijose – dvi iš jų skirtos moksleiviams, trečioji – plačiajai visuomenei, o ketvirtoji – aplinkosaugos ekspertams ar šia tema itin besidomintiems žmonėms.                     

Laikantys egzaminą susidurs su klimato kaitos, atsakingo vartojimo, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos, energetikos, žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi temomis.                     

Specialioje internetinėje platformoje egzaminas vyks antradienį, dalyviai spręsti egzamino klausimus galės jiems patogiu metu nuo 8 iki 20 valandos. Kiekvienoje kategorijoje dalyviai turės atsakyti į 20 testo tipo klausimų.            

Klausimus egzamino programai padėjo rengti įvairių sričių ekspertai, tarp kurių – aplinkosaugos, švietimo specialistai, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai. Geriausiai pasirodžiusiems iniciatyvos partneriai dovanos įvairius prizus – planšetinius kompiuterius, dviračius, bilietus į mokymų programas, ekskursijas ir kitus.                     

Vidutinis pažymys – penketas             

Praėjusiais metais vidutinis dalyvis Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą išlaikė penketukui. Egzamino rezultatai parodė, kad net 60 proc. egzamino dalyvių nežinojo, kur kreiptis pastebėjus gamtai daromą žalą, tik 40 proc. galėjo įvardinti, kaip klimato kaita paveikia žmogaus sveikatą. Vos 2 iš 10-ies identifikavo transporto sektorių kaip didžiausią šiltnamio efektą sukeliančių dujų sukėlėją Lietuvoje.     

Pernai pirmą kartą rengiamame Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. žmonių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių.

Spalio 23–27 dienomis visoje Lietuvoje vyksta Klimato savaitės renginiai.         

Egzamino nuorodą rasite ČIA.