Netrukus vyks Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai

Pareigų pavadinimai tekste paprastai rašomos mažąja, pavyzdžiui, renginyje dalyvavo ir meras, ir mūsų įmonės direktorius; įstatymų turi laikytis ir prezidentas.

Tačiau reiškiant pagarbą iš didžiosios raidės gali būti rašomi aukštų pareigūnų ir pareigų pavadinimai, todėl rašoma Lietuvos Respublikos Prezidento įstatymas, Respublikos Prezidento kanceliarija, taip pat ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai.

Aukščiausiųjų valstybinės valdžios institucijų ir aukščiausiųjų tarptautinių institucijų (Jungtinių Tautų, Europos Tarybos, Europos Sąjungos) pavadinimų visi sudaromieji žodžiai rašomi iš didžiosios raidės: Europos Parlamentas, Europos Ministrų Taryba, Europos Komisija, Europos Taryba, Generalinė Asamblėja ir pan.

                                                                                                                                                                                    -db-

Piklbolas

Įdomių sporto rūšių ir šakų atsiranda.

Gargždų gimtadienio sporto programoje numatoma žaisti piklbolą (angl. pickleball). Piklbolas, kaip skelbiama viešojoje erdvėje, sparčiai populiarėjanti rakečių sporto šaka, jungianti padelio, lauko teniso, badmintono ir stalo teniso elementus. Paprastas ir smagus žaidimas.

Salės futbolo nebus. Tai sportinis žaidimas pagal šiek tiek pakeistas futbolo taisykles (angl. footsal).

Kai kuriuos sporto terminus galima rasti Terminų banke, − kaip salės futbolą, kai kurių ne, tuomet galima pasižiūrėti, kokių atitikmenų siūloma Svetimžodžių atitikmenų sąraše.

                                                                                                                                                                                                            -db-

Įstaigų pavadinimai turi būti tikslūs

Kyla klausimų, kaip rašyti vieną ar kitą įstaigos pavadinimą? Turime rašyti tokį, koks registruotas valstybės įmonės Registrų centro Adresų registre. Pavyzdžiui, Gargždų kultūros centras (ne Gargždų miesto Kultūros centras ar pan.) Teisinę formą biudžetinė įstaiga (ar santrumpą BĮ) pridedame tada, kai tai būtina – dalykiniuose raštuose, sutartyse ir pan.

Ar žinote, kad Dovilų etninės kultūros centras jau tapo Klaipėdos rajono etninės kultūros centru, o Priekulės kultūros centras Priekulės meno ir kultūros centru? Laisvesniuose tekstuose (straipsniuose, raštuose, kai daug kartų reikia kartoti pavadinimą, renginių programose) galima trumpinti, pavyzdžiui: Renginys vyko Etninės kultūros centre, Meno ir kultūros centro direktorė maloniai mus pasitiko.

                                                                                                                                                                                                          -db-

Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-03 01:01:43

Veiklos sritys