Klaipėdos rajone gerinamos sąlygos nevyriausybinėms organizacijoms – bus skelbiamas socialinės veiklos projektų konkursas. Projektams bus skiriamas finansavimas iš Savivaldybės biudžeto. Taigi gyventojai ne tik galės rinktis iš įvairesnių socialinių paslaugų, bet ir bus kuriama palankesnė aplinka nevyriausybinėms organizacijoms veikti bei plėstis.

Stiprinama bendrystė

Jau vasarį planuojama pakviesti nevyriausybines organizacijas dalyvauti Socialinės veiklos projektų finansavimo konkurse.

„Augant Klaipėdos rajono gyventojų skaičiui, kartu auga ir socialinių paslaugų poreikis. Siekiant jį atliepti, nuolat plečiamas šių paslaugų spektras bei gerinama jų kokybė. Džiugu, kad daugėja ir socialines paslaugas gyventojams siūlančių nevyriausybinių organizacijų. Tikiu, kad Socialinės veiklos projektų finansavimo konkursas paskatins  nevyriausybininkus imtis šios veiklos ir bus nuveikta daug prasmingų darbų“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus.

Sprendimas skelbti šį konkursą priimtas ne tik siekiant plėsti socialinių paslaugų pasiūlą ir prieinamumą, bet ir užtikrinti tinkamas nevyriausybinių organizacijų veiklos ir plėtros sąlygas, taip pat stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų bei skatinti savanorystę.

„Socialinė sritis – be galo jautri, ir nekyla abejonių dėl šių paslaugų būtinumo ir svarbos. Juk jos ypač reikalingos pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms – senjorams, negalią turintiems asmenims, šeimoms, patiriančioms socialinę riziką, ir kitiems. Daug kokybiškų ir naudingų paslaugų jiems teikia mūsų įstaigos, kasmet skiriamos lėšos įvairioms išmokoms ir kitai finansinei paramai mokėti, tačiau reikalinga ir bendrystė su nevyriausybinėmis organizacijomis. Būtent jos yra arčiausiai žmonių, žino jų problemas, taip pat įsitikinome, kad socialines paslaugas jos geba teikti su dideliu rūpesčiu ir atsidavimu“, – teigia Vytautas Butkus.

Didės paslaugų įvairovė

Socialinės veiklos projektų finansavimo konkurso projektams šiemet numatoma skirti 50 tūkst. eurų, vienam projektui – iki 15 tūkst. eurų.

Bus finansuojamos įvairios veiklos, kurios mažins socialinę atskirtį, asmenims padės įveikti sunkumus, taip pat ugdyti bei palaikyti socialinius įgūdžius ir pan. Pavyzdžiui, socialinės dirbtuvės asmenims su negalia, transporto organizavimas gyventojams, kurie dėl negalios, ligos ar senatvės turi judėjimo problemų ir negali naudotis visuomeniniu ar nuosavo transportų, neturi tam pajamų.

„Tarp finansuojamų veiklų – ir paslauga, kurios Klaipėdos rajone ypač trūksta – tai maitinimo organizavimas asmenims ar šeimoms, kurie dėl nepakankamo savarankiškumo ar pajamų nepajėgia maitintis savo namuose. Pavyzdžiui, nevyriausybinių organizacijų iniciatyva seniūnijose galėtų pradėti veikti nemokamo maitinimo kioskeliai, o gal karštas maistas gali būti pristatomas į namus. Taip pat siekiama teikti pagalbą iš pataisos įstaigų paleistiems asmenims, padėti integruotis užsieniečiams“, – vardija Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Tikslas – geresnė sveikata

Šiuo metu dar galima teikti paraiškas Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų atrankos konkurse. Juo siekiama sumažinti sveikatą žalojančios elgsenos paplitimą tarp rajono gyventojų, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius ir pagerinti jų sveikatą bei gyvenimo kokybę.

Pernai šio konkurso projektams išskirstyta bemaž 64 tūkst. eurų ir finansuota net 19 įvairiausių projektų. Pavyzdžiui, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija vykdė projektą „Sveikiau ir aktyviau“. Bendruomenė „Karklės senbuviai“ kvietė į sveiko gyvenimo būdo puoselėjimo renginių ciklą „Pajūrio sveikatos gurkšnis 2022“, Neįgaliųjų sportininkų asociacija įgyvendino projektą „Judu vasarą“, o Gargždų krašto muziejus – projektą „Susitikime muziejuje!“.

„Šiais metais programos projektams numatoma skirti 70 tūkst. eurų. Tad kviečiu Klaipėdos rajone veiklą vykdančias bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, taip pat ugdymo bei kultūros įstaigas ir kitus aktyviai teikti paraiškas ir prisidėti prie rajono gyventojų ar savo bendruomenės sveikesnės gyvensenos“, – ragina direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butkus.

Paraiškas galima teikti iki vasario 17 d. Daugiau informacijos, kaip tai padaryti, skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.klaipedos-r.lt, skiltyje „Aktualijos“.