Miestai partneriai

YLAVA (IŁAWA), LENKIJA

Bendradarbiavimas su Ylavos miestu prasidėjo 1998 m., kai tuometinis Klaipėdos rajono meras Česlovas Banevičius ir Ylavos miesto burmistro pavaduotojas S. Kieruzelis pasirašė bendradarbiavimo ir draugystės sutartį, kuri buvo bendradarbiavimo pagrindas tarp Klaipėdos rajono ir Ylavos miesto bendruomenių siekiant geriau suprasti ir gerbti lenkų ir lietuvių kultūros bendrybes bei skirtumus. Pradėtam bendradarbiavimui stiprinti buvo pasirašytos dar dvi sutartys:1999 m. dėl bendradarbiavimo kultūros, sporto, švietimo, rekreacijos, jaunimo ryšių bei sveikatos apsaugos srityse; 2001 m. dėl bendradarbiavimo dalinantis patirtimi įgyvendinant ES finansuojamus projektus, taip pat organizuojant seminarus, konferencijas, parodas, muzikos festivalius, sporto varžybas ir kitus bendrus renginius vietos savivaldos, ekonomikos, kultūros, švietimo, ekologijos, turizmo ir sporto srityse.

2005 m. Klaipėdos rajono ir Ylavos miesto savivaldybės įgyvendino bendrą projektą „Turizmo produktų sukūrimo galimybės, siekiant įtraukti vietos bendruomenes Ylavos ežero rajone, Drvecos upės baseino bei Klaipėdos rajono teritorijose”, kurį įgyvendinant aktyviai dirbta su visuomenės įtraukimu į turizmo sektoriaus plėtrą Lenkijoje ir Lietuvoje. Įgyvendinant projektą buvo vykdomi mokymai, seminarai ir darbo grupės turizmo specialistams, atlikta regionų vykdomos turizmo politikos analizė.

Bendradarbiavimas su Ylavos savivaldybe aktyviai plėtojamas ir pastaruoju metu. Savivaldybės susitinka aptarti aktualių klausimų, pasidalinti turima patirtimi ir problemomis. Dalyvauja įvairiose savivaldybių organizuojamuose renginiuose, bendradarbiauja su kitais abiejų miestų partneriais.

Ylavos miestas yra priskiriamas Varmijos Mozūrų vaivadijai, jame gyvena daugiau kaip 34 tūkst. gyventojų. Miestas patrauklus turistams, ypač buriuotojams, nes jo pietinėje dalyje plyti Jeziorako ežeras. Kasmet Ylavoje vyksta garsus džiazo festivalis „Złota Tarka“, vasaros jūrinių dainų festivalis.

Be Klaipėdos rajono, Ylavos miestas taip pat turi partnerius Nyderlanduose (Tholeno miestas) ir Vokietijoje (Herborno miestas).

Daugiau informacijos apie Ylavos miestą čia.

MARDU (MAARDU), ESTIJA

Klaipėdos rajono ir Estijos Mardu miesto savivaldybės užmezgė bendradarbiavimo ryšius 2013 m. birželio 12–14 dienomis vykusių tarptautinių teminių susitikimų „Savivaldybės korupcijos prevencijos politika bei prevencijos priemonių sistemos plėtra. Įgyvendinimo patirtis. Latvijos, Suomijos, Estijos modelis“ metu.

Užmegztas ryšys paskatino siekti glaudesnio bendradarbiavimo, apimančio ekonomines, socialines, kultūros ir švietimo bei sporto sritis. 2013 m. lapkričio mėnesį Klaipėdos rajono savivaldybės taryba pritarė bendradarbiavimo ketinimų protokolo pasirašymui.

2014 m. balandžio 15 d. Gargždų mieste Klaipėdos rajono ir Estijos Mardu miesto savivaldybių atstovai pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą, o 2014 m. rugsėjo 12 d. Mardu mieste pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Sutartimi savivaldybės įsipareigojo skatinti bendradarbiavimą tarp Klaipėdos rajono savivaldybės ir Mardu miesto savivaldybės institucijų, įstaigų, gyventojų ir verslininkų ekonomikos, socialinėje, kultūros, švietimo, sporto, aplinkos apsaugos, turizmo ir viešojo administravimo srityse.

Bendradarbiaujant siekiama plėtoti draugiškus ryšius tarp savivaldybių, dalytis žiniomis ir patirtimi, kuri padės savivaldybėms siekiant tikslų kasdieniame gyvenime bei sukuriant teisinį, moralinį ir materialinį pagrindą įvairioms veikloms.

Mardu yra Šiaurės Estijos miestas prie Suomijos įlankos, nutolęs 15 km į rytus nuo Estijos sostinės Talino. Mieste, kuriame gyvena apie 16 600 gyventojų, veikia didžiausias Estijos krovininis Mūgos jūrų uostas, priklausantis jungtiniam Talino uostui.

Be Klaipėdos rajono, Mardu miestas taip pat turi partnerių Armėnijoje, Baltarusijoje, Juodkalnijoje, Kanadoje, Kinijoje, Kombodžoje, Latvijoje, Lenkijoje, Mongolijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Ukrainoje.

Daugiau informacijos apie Mardu miestą čia.

ACHMETA (AKHMETA (ახმეტა), GRUZIJA

2016 m. liepos 11−15 dienomis Klaipėdos rajono savivaldybės delegacija lankėsi Gruzijos Achmetos rajono savivaldybėje, kurioje dalijosi turizmo politikos planavimo, įgyvendinimo ir plėtros patirtimi. Susitikimo metu Klaipėdos rajono savivaldybės delegacija ir Achmetos rajono savivaldybės atstovai turėjo progą pasidalinti gerąja patirtimi kuriant turizmo politiką, įgyvendinant turizmo idėjas bei skatinant turizmo vystymąsi.

2016 m. rugsėjo 15 d. Gargžduose pasirašytas ketinimų protokolas tarp Achmetos rajono ir Klaipėdos rajono savivaldybių, kuriuo buvo įtvirtinti partnerystės ryšiai siekiant bendradarbiavimo turizmo, socialinėje, kultūros, švietimo, viešojo administravimo, sporto ir aplinkos apsaugos srityse.

Bendradarbiavimu siekiama plėtoti draugiškus ryšius tarp savivaldybių, pasidalijimą žiniomis ir patirtimi, kuri padės savivaldybėms siekiant tikslų kasdieniame gyvenime bei sukuriant teisinį, moralinį ir materialinį pagrindą įvairioms veikloms.

Achmeta yra miestas Gruzijos Kachečio regione. Achmetos rajone gyvena apie 41,6 tūkst. gyventojų, be to, rajone plačiai vystoma biochemijos, medienos apdirbimo, vyno pramonė.

Daugiau informacijos apie Akhmetos rajoną čia.

LIMANAS (LYMAN (ЛИМАН), UKRAINA

2019 m. gegužės 17–19 dienomis Klaipėdos rajono savivaldybės delegacija lankėsi Limano miesto savivaldybėje, Ukrainoje, kur buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl bendradarbiavimo.

Klaipėdos rajono ir Limano miesto savivaldybės, pasirašydamos ketinimų protokolą, sutiko įtvirtinti partnerystės ryšius tarp savivaldybių. Ketinimų protokolu numatoma skatinti abiejų savivaldybių bendradarbiavimą ekonomikos, socialinėje, kultūros, švietimo, viešojo administravimo, turizmo, sporto ir aplinkos apsaugos srityse. Bendradarbiavimu siekiama plėtoti draugiškus ryšius tarp savivaldybių, pasidalinimą žiniomis ir patirtimi, kuri padės savivaldybėms siekiant tikslų kasdieniame gyvenime bei sukuriant teisinį, moralinį ir materialinį pagrindą įvairioms veikloms. Šalys įsipareigoja skatinti bendradarbiavimą tarp Klaipėdos rajono savivaldybės ir Limano miesto savivaldybės institucijų, įstaigų, gyventojų ir verslininkų.

Ketinimų protokolas bendradarbiauti pasirašytas ir Gargžduose birželio 1 d. vykusios miesto gimtadienio šventės metu, kurioje svečiavosi Limano miesto savivaldybės delegacija.

Daugiau informacijos apie Limano miesto savivaldybę čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 11:34:36

Veiklos sritys