Rugsėjo 27-ąją minima Pasaulinė turizmo diena. Klaipėdos rajone šia proga ne tik skambėjo padėkos prisidedantiems prie turizmo plėtros, bet ir buvo pristatyta keliaujanti paroda „Anuomet ir dabar“, apdovanoti „4 vandenų krašto“ žingsnių iššūkio aktyviausi dalyviai, o beveik pusšimtis rajono gyventojų išsiruošė į ekskursiją „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“.

Padėkota už bendradarbiavimą, kuriant maršrutus

Visus, dirbančius turizmo sektoriuje bei mėgstančius keliauti, pasveikino Klaipėdos rajono vicemeras Vytautas Butkus, Tarybos narė, gidė, šventės dalyvius lydėjusi ir į ekskursiją, Monika Vasylienė. Jie pabrėžė turizmo svarbą visam rajonui, verslui, o svarbiausia – kiekvienam žmogui, nes kelionės, nesvarbu, ar po savo rajoną, ar į tolimus kraštus, – teikia džiaugsmą, praskaidrina kasdienybę, o kartais net gydo.

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro kolektyvas už glaudų bendradarbiavimą, kuriant turistinį-kultūrinį maršrutą „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“, mero padėkos raštus įteikė Gargždų krašto muziejaus direktorei Sigitai Bučnytei ir kolektyvui bei istorikui (muziejininkui) Mantui Užgaliui.

Už bendradarbiavimą, pristatant ir populiarinant pamario turizmo išteklius, padėkota Priekulės kultūros centro direktorei Rūtai Steponavičienei ir įstaigos kolektyvui. O už bendradarbiavimą, kuriant ir pristatant turistinį maršrutą „Kalnų takai“, padėkos įteiktos Lapių bendruomenės pirmininkei Laimutei Karbauskienei ir bendruomenės kolektyvui bei Gintautui Rusteikai.

Rajono gyventojai nuėjo 70 mln. žingsnių

Rugpjūčio mėnesio pradžioje Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro kolektyvas rajono gyventojus ir svečius pakvietė į „4 vandenų krašto“ žingsnių iššūkį, kurio metu išsikeltas ambicingas tikslas – per mėnesį kartu nužingsniuoti net 50 mln. žingsnių! Šis iššūkis viršytas su kaupu – nueita apie 70 mln. žingsnių, o į iššūkį prisijungė ir po rajoną keliavo 380 žmonių.

Minint Pasaulinę turizmo dieną, apdovanoti trys daugiausiai nužingsniavę dalyviai, įteikta ir dar 10 prizų aktyviausiems. Daugiau nei 1,3 mln. žingsnių nuėjo Ruslanas Simonaitis, 1,25 mln. žingsnių – Asta Gelžinytė, 1,21 mln. žingsnių – Justina Valančienė.

Ekskursija kvietė pažinti savo kraštą

Susirinkusiesiems į renginį buvo pristatyta keliaujanti paroda „Anuomet ir dabar“, leidžianti geriau pažinti įvairius rajone esančius objektus – kiekvienas galėjo pamatyti, kaip jie atrodo dabar, o sudėlioję dėlionę – išvysti ankstesnį jų vaizdą.

Po renginio pusšimtis dalyvių vyko į ekskursiją „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“. Jie aplankė Gargždų (Kalniškės) piliakalnį, pasieniečio I. D. Melecho kapą, Dovilus, Kisinių kapines, Jurjonų kaimo senąsias evangelikų liuteronų kapines, buvusios Pėžaičių siaurojo geležinkelio stoties ir muitinės pastatus, Laugalių siaurojo geležinkelio stoties, vėliau – muitinės, pastatą, stebėjo Šeiko šokio teatro spektaklį bei mėgavosi simbolinėmis „kontrabandinėmis“ vaišėmis.