Klaipėdos rajone – dar daugiau vietų darželiuose. Pasirašyta sutartis su rangovu, kuris prie Plikių pagrindinės I. Labutytės mokyklos pastatys modulinį vaikų darželį, galintį priimti 135 vaikus.

Moduliniame darželyje bus 7 grupės. Viena iš jų – „lopšelinukų“, kitos šešios bus skirtos 3–7 metų vaikams. Taip pat bus atskiri kabinetai, įrengti logopedui ir socialiniam darbuotojui. Sutarties su rangovu vertė – beveik 520 tūkst. eurų. Ji galioja vienerius metus.

„Visi augantys rajonai, kuriuose kuriasi daug jaunų šeimų, susiduria su viena itin aktualia švietimo problema – vietų darželiuose trūkumu. Ne išimtis ir Klaipėdos rajonas, kur vietų darželiuose vaikams trūksta ne tik priemiestinėse seniūnijose, bet ir rajono centre – Gargžduose. Situaciją sprendžiame ne tik skirdami didžiausią dotaciją privačius darželius lankančių vaikų tėvams: daug investuojame ir į Savivaldybės darželių plėtrą. Tokiu būdu per pastaruosius ketverius metus jau sukūrėme per 1000 naujų vietų. Moduliniai priestatai – itin patogus ir efektyvus būdas spręsti darželių trūkumo klausimą gausiai apgyvendintose teritorijose. Jie greičiau pagaminami ir sumontuojami, atitinka griežtus kokybės standartus, yra draugiški aplinkai“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Per ateinančius kelerius metus rajone atsiras daugiau kaip tūkstantis naujų vietų mokyklose ir darželiuose. Jau pasirašyta sutartis dėl mokyklos-darželio statybų Trušeliuose ir šį rudenį turėtų prasidėti statybos. Per trejus metus rangovas įsipareigojo pastatyti daugiafunkcį centrą, kuriame bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų, taip pat čia veiks biblioteka, bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui, kuriomis galės naudotis vietos gyventojai.

Dar vienas darželis iki 2025-ųjų iškils Mazūriškiuose. Čia veiks 8 grupės, kurias galės lankyti 150 vaikų. Jau suprojektuotas ir naujas 220 vietų darželis Gargžduose, dar vienas su 75 vietomis planuojamas Dercekliuose.