Jau mėnuo laiko Gargždų ligoninė ir Pirminės sveikatos priežiūros centras veikia kaip viena įstaiga ir vadinasi bendru pavadinimu – Klaipėdos rajono savivaldybės sveikatos centru. Planuojama, kad įstaigą pasieks 3 mln. 728 tūkst. eurų investicijos, kurios leis įgyvendinti daug gražių pokyčių – užtikrinti pacientams paslaugų prieinamumą bei plėsti jų spektrą.

Pagrindinis Sveikatos centro siekis – kokybiškos paslaugos, užtikrinamas jų tęstinumas bei gerėjantys Klaipėdos rajono gyventojų sveikatos rodikliai. O to būtent ir padės siekti pritrauktos investicijos – bus remontuojamos patalpos, įsigyjama nauja įranga bei pasiūlyta naujų sveikatos paslaugų.

Planuojama remontuoti trečdalį Gargždų ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro patalpų. Daugiau nei 1,1 mln. eurų numatyti Fizinės medicinos ir reabilitacijos daliai atnaujinti ir plėsti. Tai padarius, vaikams ir suaugusiems pacientams bus pasiūlyta naujų paslaugų – pavyzdžiui, vandens procedūros ir terapijos.

Pokyčių sulauks ir Konsultacinis diagnostinis skyrius. Jo remontui ketinama skirti netoli 700 tūkst. eurų. Gyventojai aktyviai naudojantis skyriaus paslaugomis bei daugėjant specialistų, bus įsigyjama nauja įranga, taip pat atnaujinimas reikalingas operacinėje, naujos įrangos reikia ginekologijos, kardiologijos ir akių ligų kabinetuose, o Vaikų raidos tarnybai – sensorinio kambario. Gargždų ligoninės patalpoms remontuoti ir įrangai įsigyti iš viso ketinama skirti per 2,4 mln. eurų.

Daugiau nei 1,3 mln. eurų planuojama investuoti į Pirminės sveikatos priežiūros centrą. Čia taip pat trūksta naujos įrangos, kompiuterių, remontas reikalingas trečiam aukštui, kuriame reikia keisti ir vėdinimo sistemą, didinti odontologų kabinetus.

Dar viena naujovė – viena patogi registratūra, laboratorija ir sterilizacinė, kurių dabar yra po dvi. Taip pat permainų sulauks ir Pirminiam sveikatos priežiūros centrui priklausančios ambulatorijos.

Be to, po rajoną kursuos ir mobili laboratorija, kurios įsigijimui numatyta netoli 150 tūkst. eurų. Čia gyventojai galės persirišti žaizdas, atlikti įvairius tyrimus ir patogiai gauti kitas paslaugas.

Šiuos pokyčius numatoma įgyvendinti iki 2027-ųjų. Paraišką Europos Sąjungos fondams teikė Klaipėdos rajono savivaldybė.