Seimo kanceliarija jau trečią kartą startavo su Demokratijos žinių konkursu. Šiemet, skirtingai nei per pirmuosius konkursus, savo žinias pasitikrinti gali ne tik moksleiviai, bet ir visi suaugusieji. Be to, konkursas truks dvi dienas – balandžio 16−17 dienomis.

Suaugusiųjų grupės nugalėtojai paaiškės po pirmojo etapo išsprendus testą su 30 klausimų. Jie bus apdovanoti specialiais Seimo prizais. Konkurse aktyviai dalyvauti kviečiamos ir organizacijos, aktyviausios sulauks atskiro įvertinimo.

Moksleivių konkurse laukia du etapai. Pirmajame pilietinio raštingumo žinių patikrinimo etape reikės nuotoliniu būdu įveikti 30 testo tipo klausimų. 60 geriausiai pasirodžiusių vyresnių klasių moksleivių bus pakviesti į gegužės 11 d. Seimo rūmuose rengiamą finalą. Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais ir Seimo suvenyrais, kelionėmis į NATO būstinę Briuselyje, kurias dovanoja NATO.

Atlikite testą nuotoliniu būdu.

Jau tradiciniu tampančiu kasmetiniu Demokratijos žinių konkursu siekiama paskatinti visus aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

Praėjusiais metais surengtas renginys sulaukė beveik 5000 vyresnių klasių moksleivių.

Daugiau informacijos apie konkurso taisykles ir eigą – dzk.lrt.lt.