Jau liepos 14–16 dienomis Priekulėje visus suburs tradicinė miesto ir žirginio sporto šventė Edmundo Klimovo taurei laimėti. Tris dienas truksiančioje programoje gausu tradicinių ir naujų renginių, pramogų bei atrakcijų.

Liepos 14-ąją,18–20 val., šventiniai renginiai prasidės parodos ir filmo pristatymais. Parodos „Klaipėdos kraštas ir Lietuva: lemtingi 1923-ieji“, skirtos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms paminėti, metu pranešimus skaitys Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. Jonas Genys, istorijos skyriaus vedėja, parodos kuratorė Zita Genienė ir doc. dr. Silva Pocytė, istorikė, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja.

Be to, į Priekulę atvyksta Edmundas Jakilaitis, kuris pristatys vieną ryškiausių Klaipėdos krašto metų programos elementų – filmą „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ (režisierius Andrius Lygnugaris).

Liepos 15 d. 9.45 val. priekuliškių ir miesto svečių lauks šventės atidarymas ir vėliavų pakėlimo ceremonija Vingio parko konkūrų aikštėje.

10–19 val. organizuojamos konkūrų varžybos. Šiemet jau 29-ąjį kartą bus varžomasi dėl Edmundo Klimovo taurės. Būtent Mažojoje Lietuvoje, Trakėnuose, Frydricho Vilhelmo iniciatyva XVI a. buvo išvesti trakėnų veislės jojamieji žirgai, kurių palikuoniais gėrėtis yra galimybė būtent šių konkūrų metu.

11 val. visi kviečiami į Šv. Mišias Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijoje.

O Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus kieme veiks Vasaros knygynas. 2020-aisias jis duris atvėrė Nidoje ir siūlo atrinktas Lietuvos leidyklų knygas, subalansuotas vasarai, atostogoms ir įdomiems pokalbiams. Vienai dienai per marias į Priekulę persikėlusiame knygyne bus galima įsigyti knygų ir paženklinti specialiai šventei sukurtu antspaudu.

Norintieji aktyviai praleisti laiką, 13 val. laukiami Šeimų sporto žaidynėse – vyks tinklinio, virvės traukimo varžybos, jėgas bus galima išbandyti ir šauliškame kliūčių ruože, o 20 val. pagrindinėje scenoje planuojami apdovanojimai. Komandos, kurias turi sudaryti 4 žaidėjai, apie dalyvavimą kviečiamos pranešti iki liepos 14 d. 20 val. el. paštu [email protected] (pateikti vardus, pavardes, pilną grupės ir komandos pavadinimą bei rungtį ar rungtis, kuriose dalyvaujate).

Tradiciškai šventėje įvairiomis pramogomis džiugins ir Čirvinių blynų pieva. 13 val. lauks čirvinių blynų ir kompoto vaišės, taip pat Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi brolių Grimų pasaka „Joniukas ir Grytutė“, 14 val. – Mažosios Lietuvos regiono folkloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“, koncertuos Drevernos  folkloro ansamblis „Žvejytės“.

15 val. šventės dalyvių lauks premjera – Priekulės Ernsto Vicherto teatro interaktyvi pasaka ,,Marių milžinai“.

Neatsiejama Priekulės šventės dalis – Skrybėlėtų damų piknikas. Jis prasidės 16 val. Parko scenoje. Gyvo garso muzikos ir šventės smalsuolių fone damos keletą valandų skirs savo dėmesį visiems šventės lankytojams. Prie damų pikniko galite prisijungti ir jūs. Registracija el. paštu [email protected]

16 val. susirinkusieji turės galimybę pamatyti ir dainininkės Rasos Serra programą ,,Po Paryžiaus dangumi“.

17 val. Semiramidės šokį pristatys Klaipėdos pilies teatras. Tai – lauko vaidinimas, sukurtas pagal Eženo Jonesko pjesės „Kėdės“ idėją. 18 val. koncertuos akordeonistas Andrius Beržonskis.

Laukia ir daugiau puikių pasirodymų. 19 val. pagrindinėje scenoje koncertuos Kazimieras Likša, o 20.30 val. bus galima išvysti jungtinio orkestro ir populiarios atlikėjos Kristinos Jatautaitės programą ,,Pasveikinkim vieni kitus“. 21.30 val. vakarą vainikuos atlikėjo Vaido Baumilos koncertas.

Liepos 16 d. 10 val. vyks finalinis konkūras Edmundo Klimovo taurei laimėti.

Priekulės kultūros centro nuotr.