Ką reikia padaryti, kad Klaipėdos regione trumposios maisto tiekimo grandinės realiai veiktų? Kad ugdymo įstaigose būtų užtikrinamas sveikas maitinimas ekologiškais produktais iš šalia esančių ūkių? Apie tai šiandien Priekulėje diskutuota forume „Nuo ūkio iki mokyklos“.

Susirinkusiuosius pasveikinęs Klaipėdos rajono meras, asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas Bronius Markauskas akcentavo, kad trumpųjų maisto tiekimo grandinių realizavimu turi būti suinteresuotos visos pusės – tiek ūkininkai,  ugdymo įstaigos, tiek savivaldybės. Pasak mero, jis mato, kad noras yra, tačiau vis dar kyla problemų logistikos, viešųjų pirkimų srityje, kurias reikia spręsti ir daryti viską, kad vietos ūkininkų auginta produkcija atsidurtų darželių ir mokyklų valgyklose.

Į forumą susirinkę regiono vietos ūkininkai, savivaldybių, švietimo įstaigų atstovai, mokslininkai, visuomenės sveikatos specialistai bei Žemės ūkio ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai dalijosi ne tik aktualiausia informacija apie trumpųjų maisto grandinių kūrimą, bet ir ekspertinėmis įžvalgomis, patirtimi bei rekomendacijomis.