Šiandien Priekulėje, Turgaus gatvėje šalia geležinkelio, sodinami ąžuolai ir gudobelės. Tai ne vienus metus vykdoma Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdančios įmonės „LTG Infra“ žalumo akcija. Iš viso teritorijoje bus pasodinti 74 medžiai, kurių aukštis sieks iki 4 metrų.

„Tokios iniciatyvos, kai verslas, įmonės, gyventojai prisideda prie aplinkos gražinimo, – išties sveikintinos. Kuo daugiau žalumos, tuo daugiau grožio. Praėjusią savaitę kartu su verslu medžius sodinome Gargžduose, o šiandien jau kita akcija įgyvendinama Priekulėje. Smagu, kad žmonėms rūpi, kad jie puoselėja aplinką. Geras pavyzdys užkrečia, tad tikiuosi, kad tai ne paskutinė iniciatyva mūsų rajone“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas.

Pirmuosius medžius teritorijoje pasodino ir Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, jos patarėja Raimonda Narkienė, „LTG Infra“ techninės priežiūros vadovas Arvydas Dveilys ir kiti komandos nariai.

Tokios akcijos jau keletą metų vykdomos įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Taip mažinamas traukinių keliamas triukšmas, švelninama klimato kaita ir kuriamos naujos žaliosios erdvės.

Per visą akcijos gyvavimo laikotarpį pasodinta beveik 30 tūkstančių naujų želdinių.