Socialinių darbuotojų dienos išvakarėse tradiciškai pagerbti metų socialinis partneris ir metų socialinis darbuotojas. Gargždų „Minijos“ kino teatre vykusio renginio metu jiems įteiktos po 1500 eurų siekiančios premijos.
Svarbiausia – kurti pasitikėjimu grįstus santykius
Šiemet metų socialinio darbuotojo titulu pasipuošė Sandra Beržinienė, Gargždų socialinių paslaugų centre jau dvejus metus dirbanti palydimosios paslaugos socialine darbuotoja.
„Socialinio darbo iššūkiai, įkalnės ir nuokalnės yra tai, kas motyvuoja. Jeigu būtų labai nuoseklu, būtų neįdomu“, – įsitikinusi darbui nei laiko, nei pastangų nestokojanti nominantė.
Savo veiklą Sandra vaizdžiai apibūdina kaip tarpinę stotelę jaunimui, o jos pagrindinis tikslas – padėti jaunuoliams sustiprėti emociškai, dvasiškai, fiziškai ir gebėti savarankiškai pradėti suaugusio žmogaus gyvenimą.
Socialinė darbuotoja jaunuolius ne tik konsultuoja, tarpininkauja įvairiais klausimais, bet ir moko juos finansinio raštingumo, profesinio orientavimosi, stiprina emocines kompetencijas ir motyvaciją mokytis.
Palydimoji paslauga Klaipėdos rajone veikia dar visai neilgai, tačiau, anot Sandros, jau pasimatė didžiulė jos svarba ir poreikis. Šiuo metu ji pati nuolat lanko 12 jaunuolių, kurių dalis gyvena savo šeimose, o kiti, jau sulaukę pilnametystės – savarankiško gyvenimo namuose.
„Dažnai sakau, kad aš esu kaip mama ir kaip draugė. O draugė kartais būnu labai gera, kartais griežta, kartais labai reikli, bet visada kvėpuoju į nugarą ir būnu šalia ir stengiuosi, kad tie jaunuoliai kažkaip „nepaslystų“, kad pasirinktų tą tinkamą savo kelionės maršrutą“, – sako metų socialinė darbuotoja.
Sandra neslepia, kad šiame darbe tikrai mažai monotonijos, o kiekviena diena kupina naujų iššūkių. Pamini ir tai, kad labai džiaugiasi visa savo komanda, su kuria kasdien eina koja kojon, o žiūrėjimas viena kryptimi atneša džiugių rezultatų.
„Visada sau keliu vieną labai stiprų ir didelį tikslą – sukurti tarpusavio pasitikėjimu grįstus santykius. Jeigu šito barjero aš neįveiksiu, tai rezultato norimo ir galimo aš neturėsiu“, – įsitikinusi Sandra.
Metų socialinis partneris – globos ambasadorė
Už savanorišką pagalbą Gargždų socialinių paslaugų centro Globos padaliniui metų socialinio partnerio vardas suteiktas verslininkei Loretai Mazalienei.
Įtemptos darbinės veiklos nestokojanti moteris randa laiko ne tik šeimai, verslo plėtrai, bet jau ne vienus metus aktyviai prisideda ir prie informacijos apie globą ir įvaikinimą sklaidos.
Prieš trejus metus dovanomis parėmusi globėjų šventę, moteris tapo Globos centro ambasadore. Pirmąjį susitikimą su globėjais ir vaikais moteris prisimena su šypsena. Nuvykusi į globos dienai skirtą renginį, Loreta susižavėjo globojamų vaikų piešiniais. Kaip pati sako, tai – atskiri pasauliai, apie kuriuos gali daug ką pasakyti vien žiūrėdamas į spalvas, kurias vaikai rinkosi kurdami savo piešinius.
„Buvo įdomu pasižiūrėti, kas tai per renginys, kaip jis vyksta, kokios tos gerosios idėjos įvaikinimo ir kokios tos šeimos, kurios įvaikina vaikus, arba kurios prisiima globoti vaikus. Po truputėlį pradėjau galvoti, kad ta veikla, kurią vykdo Globos centras, yra labai svarbi. Ir kad visuomenė apie tai nieko nežino, Todėl reikia jiems padėti tapti matomais“, – sako L. Mazalienė.
Pirmoji pažintis virto iki šiol tebesitęsiančia draugyste. Loreta aktyviai prisideda organizuojant įvairias viešinimo akcijas, visada noriai dalijasi savo patirtimi, žiniomis, dalyvauja ir finansuoja įvairius renginius.
Socialinė veikla Loretai nebuvo svetima ir iki tol. Drauge su Gargždų veiklių moterų sambūriu vaikus su negalia auginančioms mamoms ji organizuodavo bendrus pasisėdėjimus. Jie suteikdavo atokvėpį nuo rutinos pavargusioms šeimoms, o visuomenei skleisdavo žinią, kad tarp mūsųyra žmonių su negalia, kuriems taip pat reikia socializuotis. Veiklios moterys buvo vienos pirmųjų, sakiusios, kad Gargžduose būtinai turi atsirasti socialinių paslaugų centras.
Šią vasarą savo įmonėje Loreta įdarbino ir vieną tėvų globos netekusį jaunuolį, kuriam bandė suteikti vertingų darbinių ir gyvenimiškų pamokų.
„Turėjome galimybę su įvairiais sunkumais susiduriančiam jaunam žmogui parodyti, kad yra kitoks gyvenimas. Kad darbas nesusideda vien tik iš nelegalaus uždarbio, kad jis yra ir atsakomybė, yra pareigos. Kiek įstengėme, visas kolektyvas bandėme parodyti kitokio gyvenimo alternatyvas“, – sako L. Mazalienė.
Loreta tiki, kad padėti vienas kitam gali kiekvienas – tereikia išdrįsti paprašyti ir peržengti savo kuklumą.
„Socialinė sritis yra labai jautri sritis. Su vaikais, neįgaliaisiais, senjorais dirbantys žmonės, drąsiai galiu sakyti, yra tie, ant kurių pečių dažnai ir laikosi visa socialinė sistema. Darbas kupinas iššūkių, bet turbūt ir teikiantis didelį džiaugsmą, kai pavyksta kito žmogaus gyvenimą padaryti džiugesnį, šviesesnį ir išspręsti jo problemas. Linkiu visiems neprarasti to entuziazmo ir nuoširdaus noro padėti, ir tariu didelį ačiū visiems už jūsų kantrybę ir neišsenkančią energiją“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.