Minint Socialinių darbuotojų dieną, Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtomis 1500 eurų premijomis apdovanota Metų socialinė darbuotoja – Inga Mikalauskienė bei Metų socialinis partneris – Klaipėdos rajono amatų centras. Šventiniame renginyje pagerbti ir kiti nusipelnę socialiniai darbuotojai, įstaigos, kurie kasdien ištiesia pagalbos ranką visiems, kuriems to reikia, bei prisideda prie to, kad jautrioms socialinėms grupėms gyvenimas būtų šviesesnis, patogesnis, dovanojantis džiugesio akimirkų.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodžius tarė ir sėkmės bei kantrybės darbe linkėjo Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerai Vytautas Butkus ir Violeta Riaukienė, Tarybos narys, Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto narys Raimundas Daubaris. Jie visiems ne tik padėkojo už pasiaukojimą bei atvirą širdį, bet ir įteikė 1500 eurų premijas Metų socialiniam darbuotojui bei partneriui.

Šiemet Metų socialinio darbuotojo vardą ir premiją pelnė Inga Mikalauskienė. Viliaus Gaigalaičio globos namuose moteris dirba jau daugiau nei 30 metų, iš kurių 19 – socialine darbuotoja. Ji ne tik kuruoja kitų kolegų darbą, vertina gyventojų poreikius, bet bendrauja ir su jų artimaisiais, dalyvauja įvairiuose moksliniuose tyrimuose, aktyviai prisideda prie socialinio darbuotojo profesijos autoriteto didinimo.

Inga apibūdinama kaip kiekvieną sugebanti pakalbinti, paklausti, kaip sekasi, ir visais įmanomais būdais padedanti spręsti kilusias problemas.

Metų socialinio partnerio vardą ir premiją šiemet pelnė Klaipėdos rajono amatų centras. Jis veikia jau aštuonerius metus ir yra įgyvendinęs daugybę gražių iniciatyvų. Žmonių kasdienybę čia įprasmina įvairūs tautodailės darbai, kurių mokosi vaikai, senjorai, negalią turintys asmenys.

Amatų centre vykdomos septynios skirtingos veiklos. Įkurtos atskiros erdvės ir dirbtuvėlės, edukacinių užsiėmimų patalpos. Pirmame aukšte veikia parodų salė, kurioje vykstantys renginiai kaskart suburia ne tik centro lankytojus, bet ir svečius.

Amatų centras taip pat dalyvauja neformaliojo švietimo programose, čia reguliariai lankosi daugiau nei 100 vaikų, todėl kasdien centre skamba jų juokas, o erdvės užpildytos gražių rankų darbelių. Ypatingai stengiamasi įtraukti vaikus iš socialinės rizikos šeimų, socialiai jautrius ir vaikus su specialiaisiais poreikiais.

Sveikiname visus socialinius darbuotojus, socialinius partnerius ir dirbančius šioje srityje su profesine švente!