Klaipėdos rajone nustatyta keletas paukščių gripo atvejų, todėl Savivaldybėje organizuotas pasitarimas, kurio metu aptarta viruso plitimo rizika ir prevencijos priemonės.

Pasitarime dalyvavo Savivaldybės darbuotojai, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai. Jo metu nutarta, gyventojų lankomose vietose pastebėjus nugaišusį paukštį, apie tai informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei seniūniją, kuri iškvies atitinkamas tarnybas gaišenų surinkimui.

Raginame gyventojams jokiu būdu neimti nugaišusių paukščių.

Paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai gamtoje yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai. Kontaktas su laukiniais paukščiai yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių virusas patenka ir į naminių paukščių laikymo vietas. Paukščių gripu sergantys paukščiai nustoja lesti, gerti, sunkiai kvėpuoja, pamėlsta paukščių skiauterės, barzdelės, patinsta galvos ir kaklo audiniai, atsiranda kraujosruvos odoje ir gleivinėse. Nuo ligos gali nugaišti visi ūkyje laikomi paukščiai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamentas toliau vykdo stebėseną aplinkoje ir renka vandens paukščių gaišenas dėl paukščių gripo ištyrimo.

Raginame būti budrius ir pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai trumpuoju numeriu 1879 apie rastą laukinio vandens paukščio gaišeną.