Net septynioms rajone veikiančioms tradicinėms religinėms bendruomenėms įvairioms iniciatyvoms įgyvendinti paskirstyti 75 tūkstančiai eurų. Taip siekiama prisidėti prie joms priklausančių pastatų tvarkymo, atnaujinimo, remonto ir jų pritaikymo bendruomenės poreikiams, taip pat turimoms vertybėms išsaugoti, aplinkai prižiūrėti.

Iš viso, įgyvendinant Tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų rėmimo programą, Savivaldybė paskirstė 120 tūkstančių eurų. Dar 30 tūkstančių numatyta įsirengti alternatyvias šildymo sistemas ar atnaujinti jau esamas.

Konkursines paraiškas rėmimo programai teikusios religinės bendruomenės, kurioms padalinti 75 tūkst. eurų, suplanavusios atlikti nemažai svarbių ir reikalingų darbų.

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijai skirtas prisidėjimas prie bažnyčios vidaus remonto, o Priekulės evangelikų liuteronų parapija tęs dar pernai pradėtus darbus ir restauruos bažnyčios tvorą bei įrengs vartelius. Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapija sutvarkys ūkinio pastato, tarnaujančio bendruomenės poreikiams, fasadą. Pernai čia buvo pakeistas naujas stogas ir akivaizdžiai tvarkingesnis pastatas pamažu tampa bendruomenės traukos centru. Sekmadieniais į pamokėles čia renkasi ir vaikai, besiruošiantys Pirmosios Komunijos sakramentui.

Veiviržėnų parapija nori įsirengti archyvą-biblioteką, kurioje saugotų senas istorines knygas. Slengių Šv. Jono Pauliaus II parapija skirtą finansavimą panaudos laiptams ir pandusui įsirengti, susitvarkyti aplinką. Endriejaviškiai remontuos savo bažnyčios holą, laiptinę ir sanitarinį mazgą, o Judrėnų Šv. Antano Paduviečio parapija įsirengs lauko apšvietimą prie bažnyčios.

„Dar 45 tūkstančiai eurų paskirstyti visų 14 rajone registruotų ir veikiančių religinių bendruomenių ir bendrijų veiklai – šildymo, elektros išlaidoms kompensuoti, kitoms ūkinėms reikmėms. Dar 30 tūkst. eurų esame numatę saulės elektrinių įrengimo ar katilų keitimo/įrengimo dalinei kompensacijai, todėl kviečiu tas parapijas, kurios dar nesikreipė dėl šios priemonės, pateikti atskirą prašymą. Ir išties, belieka tik pasidžiaugti, kad finansuojame projektus, kurių dėka kuriama graži, estetiška aplinka tikintiesiems, ne tik rajono gyventojams, bet ir mūsų krašto svečiams“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.