Klaipėdos rajonas ne tik investuoja į naujų darželių ir mokyklų plėtrą, bet ir tvarko veikiančias ugdymo įstaigas. Jau ieškoma rangovo Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijai. Planuojama, kad atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.

„Iš tiesų rajone susiduriame su vietų trūkumo darželiuose ir mokyklose problema. Tačiau nuosekliai ją sprendžiame. Ne tik statome naujas mokyklas ir darželius, plečiame jau esamus, kad juose tilptų daugiau vaikų, bet ir tvarkome veikiančias įstaigas, kurių remonto bendruomenės laukė dešimtmečius. Tai būtina, kad pastatai, kuriuose ugdomi mūsų vaikai, atitiktų elementarius energetinio efektyvumo reikalavimus, kad juose nebūtų šalta, nevarvėtų vamzdžiai. Visai neseniai pasirašyta sutartis dėl Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos modernizacijos, o dabar rangovo ieškome ir „Saulutės“ darželiui. Tikiuosi, kad pasibaigus darbams, tiek mažieji ugdytiniai, tiek kolektyvas džiaugsis šiltesnėmis, jaukesnėmis erdvėmis, kita pastato kokybe“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Šiuo metu lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatas yra žemos energetinio naudingumo klasės. Pastatas nėra sandarus, todėl daug šilumos išleidžiama tiesiog į orą, taip pat čia susidėvėjusi elektros instaliacija, o šildymo sistemos vamzdynai nekeisti nuo statybos laikų, oro temperatūra visame pastate netolygi.

Modernizacijos tikslas – sutaupyti apie 50 proc. suvartojamos šilumos energijos, sutvarkant pastatą taip, kad jis būtų energetiškai efektyvus, atitiktų higienos normas bei esminius statinio reikalavimus.

Atliekant darbus bus pakeisti langai, išorės durys, apšiltintos išorės sienos, grindys, stogas, perdanga virš rūsio. Taip pat bus modernizuojamos šildymo ir karšto vandens, apšvietimo, elektros sistemos.

„Rangovas, laimėjęs konkursą, įsipareigos visus darbus atlikti per 12 mėnesių. Žinoma, tėveliams natūraliai gali kilti susirūpinimas, ar atliekami darbai netrukdys jų vaikų ugdymui. Planuojame, kad darželis nedirbs tik vasarą – mažuosius priims kiti darželiai. O kitu metu įstaiga veiks įprastai, nes didelė dalis darbų suplanuota pastato išorėje. Tad tikimės, kad ne tik viešųjų pirkimų procedūros, bet ir patys darbai vyks sklandžiai, o visa šauni „Saulutės“ bendruomenė – vaikai, mokytojai, tėveliai –  galės džiaugtis atnaujintu pastatu ir geresnėmis ugdymosi bei darbo sąlygomis“, – teigia mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.