SEB bankas suteiks iki 11,8 mln. eurų paskolą investicinio fondo „Nter Social Infrastructure Fund“ valdomai įmonei UAB „SIP3“, kuri Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje, pradės statyti daugiafunkcį centrą. Planuojama, kad 8,2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate įsikurs 230 vietų darželis, 550 vietų progimnazija, bus įkurtos kultūros, sporto ir laisvalaikio erdvės. Lėšos yra skolinamos keturiolikai metų pagal viešosios ir privačiosios partnerystės projekto planą.

Pasak SEB banko valdybos nario ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovo Viliaus Juzikio, pastebima, kad Vakarų šalyse plačiai taikoma viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė jau keletą metų sėkmingai įgyvendinama ir Lietuvoje.

„Mažėjant Europos Sąjungos struktūriniam finansavimui viešosios ir privačiosios partnerystės projektai yra tinkamas būdas viešajam sektoriui investuoti į itin reikalingą infrastruktūrą. Kokybiškai pasirinkti privataus subjekto atrankos kriterijai ir palankios viešosios ir privačiosios partnerystės sutarties sąlygos gali užtikrinti sėkmingą banko finansavimą bei projekto įgyvendinimą. Džiaugiamės, kad finansuodami daugiafunkcio centro statybas prisidedame ne tik prie naujos traukos erdvės kūrimo, bet ir investuojame į šiuolaikišką jaunosios kartos ugdymą Klaipėdos rajone“, – pabrėžia V. Juzikis. 

Pasak jo, SEB bankas yra pasiruošęs prisidėti prie šaliai svarbių ir ekonomiškai naudingų projektų plėtros bei finansavimo, nes tokių projektų finansavimo galimybės yra išties didelės.

Sendvario seniūnijoje gyventojų skaičius kasmet padidėja bent 2 tūkstančiais ir daugiau. Šioje teritorijoje dažniausiai įsikuria jaunos šeimos su vaikais, kurios susiduria su darželių ir mokyklos trūkumu. Planuojama, kad statybai ir projektavimui bus skirti treji metai, tad vaikai naująjį darželį ir mokyklą galėtų pradėti lankyti 2026 metais ar net anksčiau.

„Daugiafunkcio centro projektas yra nuoseklaus darbo rezultatas įgyvendinant „Nter Asset Management„ (anksčiau žinoma kaip „Orion Asset Management“) valdomo fondo „Nter Social Infrastructure Fund“ strategiją – sujungti privatų kapitalą ir socialinės infrastruktūros plėtrą. Ruošdamiesi dalyvauti šiame viešojo ir privataus sektorių partnerystės konkurse sakėme, kad visų pirma šis projektas yra investicija į vaikų, vietos bendruomenės ir mūsų ateities gerovę, todėl esame pasiruošę sukurti šiuolaikišką, funkcionalų ir kokybiškas paslaugas užtikrinantį daugiafunkcį centrą Klaipėdos rajone. Taip pat, matydami, kad privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimas gali sukurti tiek socialinę naudą, tiek finansinę naudą privatiems investuotojams, „Nter“ komanda, sukaupusi ilgametę nekilnojamojo turto vystymo bei projektų finansavimo patirtį ir toliau aktyviai prisidės prie socialinės infrastruktūros plėtros Lietuvoje“ – sako „Nter Asset Management“ generalinis direktorius Mantas Skipitis.

„Tai vienas svarbiausių ir didžiausių mūsų projektų per pastarąjį dešimtmetį. Pastačius šį daugiafunkcį centrą, užtikrinsime, kad Sendvario seniūnijos vaikai galės lankyti darželį ir mokyklą arčiau namų, o visa bendruomenė turės šiuolaikiškas ir kokybiškas kultūros bei sporto erdves. Todėl džiaugiuosi, kad finansavimas šiam projektui yra užtikrintas ir tikiuosi, jog jau šį rudenį prasidės realūs darbai. O, išsipildžius geriausiam scenarijui, pirmieji vaikai ugdymo įstaigą galės lankyti jau 2025-ųjų rugsėjo 1-ąją“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. 

Lietuvoje viešosios ir privačiosios partnerystės projektų vis dar nedaug, tačiau geros patirties jau yra: Palangos aplinkkelis, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio policijos komisariatai, Krašto apsaugos ministerijos projektai Vilniuje, Šilalėje ir Šiauliuose, atnaujintos Zapyškio, Kačerginės ir Mastaičių mokyklos bei Mastaičių baseinas Kauno rajone. Pernai SEB bankas finansavo Pajūrio karinio miestelio projekto įgyvendinimą.

SEB banko informacija