Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono gyventojai siūlė pavadinimus naujai statomam daugiafunkciam centrui Sendvaryje, Trušeliuose. Dvi dienas vyko balsavimas, kurio metu 189 Sendvario seniūnijos gyventojai rinkosi vieną iš pateiktų 34 pavadinimų variantų. Balsavimas baigėsi, o Sendvario daugiafunkcį centrą, po to, kai jo steigimas bus patvirtintas šio mėnesio Taryboje, vadinsime Klaipėdos rajono Sendvario „Saulės“ mokykla.

Po diskusijų dėl pavadinimo suteikimo naujai mokyklai Sendvaryje, nutarta pasitelkti čia gyvenančių žmonių idėjas ir nuomonę. Tokia praktika – unikali ir Klaipėdos rajone taikyta pirmą kartą. Dėkojame visiems įsitraukusiems, siūliusiems savo pavadinimus bei dalyvavusiems balsavime. Ypatingas ačiū – Klaipėdos rajono Sendvario „Saulės“ mokyklos pavadinimo autorei, kurios pasiūlyta idėja sulaukė daugiausiai gyventojų palaikymo ir taps naujos mokyklos vardu.

„Džiugu, kai į tokius svarbius procesus, kaip mokyklos pavadinimo suteikimas, įsitraukia svarbiausi – čia gyvenantys žmonės. Tai tik įrodo, kokią svarbą Klaipėdos rajono kūrimas turi kiekvienam iš mūsų. Šis daugiafunkcis centras – tai ne tik mokykla, tai ir kultūra, sportas, laisvalaikis. Saulė pavadinime simbolizuoja šviesą, kuri, tikiu, lydės kiekvieną čia besimokantį ir besilankantį. Dabar liko tik sulaukti statybų pabaigos ir jau 2026-ųjų metų rugsėjo 1-ąją pasitikti naujoje, modernioje Klaipėdos rajono Sendvario „Saulės“ mokykloje“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Kaip atrodys būsimas daugiafunkcis centras?

Sendvario daugiafunkcis centras yra vienas stambiausių Klaipėdos rajono savivaldybės vykdomų projektų. Dar 2026-aisiais Trušelių kaime, Agilos gatvėje, bus sukurta šimtai naujų vietų darželinukams ir mokiniams. Mokykloje galės mokytis 550 mokinių, o darželis priims 230 vaikų.

Čia taip pat atsiras ir visa reikalinga lauko infrastruktūra su mini futbolo, rankinio aikštele, krepšinio ir tinklinio, lauko teniso ir padelio aikštelėmis, lengvosios atletikos užsiėmimams reikalinga infrastruktūra ir lauko treniruokliais. Jie bus skirti ir įstaigos ugdytiniams, ir gyventojams.

Balsavimo rezultatai