Šių metų Dalyvaujamasis biudžetas pasiekė finalinę stadiją. Trečiadienį baigėsi dvi savaites trukęs balsavimas, kurio metu Klaipėdos rajono gyventojai galėjo atiduoti net tris balsus už labiausiai patikusias idėjas. Šiais metais balsavime dalyvavo rekordiškai daug projektų – net 28, o už visus projektus atiduoti 4304 balsai.

Laimėtojai didžiųjų projektų kategorijoje

Šioje kategorijoje pirmąją vietą iškovojo projektas „Svajonių pakrantė ir metų tėkmės ratas Doviluose“. Jis sulaukė 314 balsų. Projekto autoriai pasiūlė prie Dovilų karjero įrengti saugią ir išskirtinę maudyklą vaikams, apjuostą pontoniniu lieptu. Bus sukurtas ir naujas turizmo traukos objektas – 12 skulptūrų kompozicija „Metų tėkmės ratas“.

Su 270-čia balsų antroje vietoje rikiuojasi „Minijos senslėnio apžvalgos bokštas ant Utrių kalno“. Pagal projektų autorių sumanymą, ant Utrių kalno bus įrengtas apžvalgos bokštas, iš kurio bus galima grožėtis gamta, saulėlydžiais, saulėtekiais, paukščių kelionėmis.

Laimėtojai mažųjų projektų kategorijoje

Čia laimėtojais skelbiami net keturi projektai. Pirma vieta su 225-iais balsais atiteko projektui „Pasisėdėjimo erdvė“ Gargžduose. Pagal sumanymą, erdvė tarp Melioratorių ir Cvirkos gatvių taptų patraukli ir gyva tarp miesto gyventojų ir pedagoginės bendruomenės.

Antrai vietai atiteko 182 balsai. Ir čia tvirtai įsitaisė projektas – gatvės meno piešinys ant Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus pastato sienos. Projekto autoriai neabejoja, kad ant bibliotekos sienos atsiradęs piešinys pagyvins erdvę, pastatas taps labiau pastebimas ir siųs tiesioginę žinutę apie tai, kas čia įsikūrę.

Surinkęs 178 balsus, trečioje vietoje rikiuojasi projektas Veiviržėnuose.  Tai – „Riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parko“ įrengimas Veiviržo slėnyje.

Į laimėtojų ratą įšoka ir dar vienas projektas. Ketvirtoje vietoje su 151 balsu rikiuojasi projektas „Agluonėnų sodas – visiems“. Projekto autoriai planuoja atnaujinti sodo teritoriją ir jos įrenginius, kad jais galėtų naudotis seniūnijos ir aplinkinių kaimų įvairaus amžiaus gyventojai – aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, taip pat toliau vyktų įvairios šventės ir renginiai.

„Sveikinu visus laimėtojus. Ačiū visiems balsavusiems. Dabar laikas darbo imtis mums. Idėjos išrinktos, jų įgyvendinimui skirta 300 tūkstančių eurų, todėl Administracija nieko nelaukdama imsis darbo, kad idėjos būtų kuo greičiau įgyvendintos. Mažuosius projektus esame suplanavę įgyvendinti per vienerius metus. Didieji užtruks ilgiau – du metus. Tačiau praeitis parodė, kad kartais netrunkama ir tiek, projektai yra įgyvendinami žymiai greičiau nei suplanuota. Tad visiems to ir linkiu, kuo greičiau džiaugtis naujomis idėjomis realybėje“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

VISI BALSAVIMO REZULTATAI:

Didelės vertės projektai

12. Svajonių pakrantė ir metų tėkmės ratas Doviluose 314
6. Minijos senslėnio apžvalgos bokštas ant Utrių kalno270
8. Pėsčiųjų zonos sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams (Gargžduose) 227
10. Riedlenčių, riedučių ir BMX dviračių parkas 34×10 (Skate parkas, Vėžaičiuose)  223
3. Kapstato ežero poilsiavietės tvarkymo darbų II-asis etapas180
14. Vandens gėrimo fontanėlių ir multifunkcinių paslaugų stotelių įrengimas Gargžduose, Drevernoje ir Karklėje174
11. Scenos stogo įrengimas Vėžaičių miestelio Skinijos slėnyje 169
4. Laisvalaikio ir žaidimų infrastruktūra Jakų parke 165
7. Padelio aikštelės įrengimas Gargžduose153
2. „Gobergiškės parko“ vystymas 141
5. Maciuičių parkelio sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams 140
13.  Vaikų ir suaugusių sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas (Kretingalėje) 133
15. VELO – SKATE aikštynas Jaunimo parke126
9. Po „Lituanicos” sparnais (Dariaus k., Judrėnų sen.) 121
1. „ Drevernos Žvejo  kiemas ir sodas“106
Iš viso balsų:2642

Mažos vertės projektai

8.  „Pasisėdėjimo erdvė“(Gargžduose) 225
2.  Gatvės meno piešinys ant Klaipėdos raj. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus pastato sienos182
12. Veiviržėnų miestelio viešosios erdvės sukūrimas „Riedučių, riedlenčių ir bmx dviračių parko“ įrengimas Veiviržo slėnyje178
1. Agluonėnų sodas – visiems151
7. Mazūriškių kaimo poilsio, sporto ir kito laisvalaikio aikštelės apželdinimas148
3.  Kupolas – laisvalaikio erdvė, bet kokiu oru (Kretingalėje)126
4. Lankupių kabančio tilto prieigų sutvarkymas ir pritaikymas turistiniams tikslams123
6. Lietuvos spalvos Kretingalės širdyje105
13. Žaidimų aikštelės įrengimas Brožių kaime102
10. Sporto komplekso įrengimas Pėžaičiuose99
5. Lauko suoliukų ir dviračių bei paspirtukų stovų įrengimas žaidimų aikštelėje, Melioratorių g., Gargžduose82
11. Šimtas metų po vienu stogu (Priekulėje)80
9. Poilsio erdvė Skomantų kaime 61
Iš viso balsų:1662