Jau 8-ąjį kartą vykęs Klaipėdos rajono sodininkų bendrijų pirmininkų susitikimas ir šiemet subūrė gausų būrį bendrijų atstovų. Tradiciniame susitikime kartu su Savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais aptarti sodininkams aktualiausi klausimai, diskutuota apie praktines problemas bei ieškota galimų jų sprendimo būdų.
Klaipėdos rajone veikiančios sodininkų bendrijos susiduria su panašiais iššūkiais, todėl tokie susitikimai tapo puikia galimybe bendrijų pirmininkams tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus Savivaldybės specialistams, išgirsti naujausią informaciją, pasidalyti gerąja patirtimi bei kartu ieškoti efektyviausių sprendimų. Susitikimai organizuojami Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narės Loretos Piaulokaitės-Motuzienės iniciatyva.
Šių metų susitikime daug dėmesio skirta sodininkų bendrijų infrastruktūros klausimams. Diskutuota apie bendro naudojimo kelių ir gatvių perdavimą Savivaldybės nuosavybėn, jų priežiūrą ir remontą, galimus kompensavimo mechanizmus tais atvejais, kai bendrijos pačios rūpinasi perimtais keliais. Taip pat aptarta melioracijos griovių, lietaus nuotekų sistemų, priešgaisrinių vandens telkinių priežiūra bei galimybės plėsti centralizuotus vandens tiekimo ir nuotekų tinklus sodininkų bendrijose.
Nemažai klausimų kilo ir dėl teisinio reguliavimo. Kalbėta apie sodininkų bendrijų likvidavimo procedūras, bendrijų valdymą, sklypų savininkų duomenų gavimo galimybes, infrastruktūros įrengimo tvarką ir t. t.
Susitikimo metu taip pat aptarta bendro naudojimo atliekų konteinerių vietų įrengimo tvarka, vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo galimybės, neprižiūrimų sklypų problema.
Kaip ir kasmet, susitikimas tapo ne tik galimybe aptarti svarbiausius sodininkų bendrijoms rūpimus klausimus, bet ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės, jos specialistų ir bendrijų atstovų, siekiant kurti patogesnę ir tvarkingesnę gyvenamąją aplinką rajono gyventojams.







