Nacionalinėje konkursinėje liaudies dailės parodoje „Aukso vainikas 2023“, įvertinus talentingiausių Lietuvos tautodailininkų sukurtus darbus, į prizininkų gretas papuolė ir du liaudies amatus puoselėjantys gargždiškiai.

Tautodailininkų darbai varžėsi trijose grupėse: vaizdinės dailės srityje, taikomosios dailės kategorijoje ir kryždirbystėje.

Džiugu, kad šiemet Kretingoje vykusioje parodoje tarp prizininkų atsidūrė net du gargždiškiai tautodailininkai. Taikomosios dailės srityje antrąją vietą užėmė audėja Zita Paulikienė, o kryždirbystė kategorijoje – medžio meistras Saulius Rumbutis.

Zita Paulikienė, audėja, yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Nors tai nėra pirmasis žymus gargždiškės audėjos darbų įvertinimas, tautodailininkė savo audiniais konkurso vertintojus kaskart nustebina savo amato meistryste ir gebėjimu kūrybingai puoselėti lietuvišką audimo tradiciją.

Saulius Rumbutis, medžio meistras, taip pat Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2023 m. respublikinėje „Aukso vainiko“ parodoje tautodailininkas pristatė savo kurtus medinius krikštus. Šie tradiciniai Mažosios Lietuvos antkapiniai paminklai yra viena seniausių antkapinių paminklų formų Lietuvoje. Tautodailininko Sauliaus Rumbučio darbuose krikštai atsiskleidžia stilizuotu formos ir turinio pojūčiu, gebėjimu subtiliai pajusti senųjų mūsų krašto žmonių mąstyseną ir grožio suvokimą.

Informaciją parengė Regina Šiurytė-Šimulienė ir Indrė Sliužinskaitė