Gegužės 18-ąją bus minima Tarptautinė muziejų diena. Šia proga Gargždų krašto muziejaus kolektyvas parengė programą, kurioje gausu pasiūlymų ir mažam, ir vyresniam – dalyvių laukia pristatymai, tradiciniai žaidimai, paslaptingos ekskursijos ir kino vakaras po atviru dangumi.

PROGRAMOJE:

Gegužės 18 d.:

KADA / KUR: 18 val. – 20 val. Gargždų muzikos mokykloje, Kvietinių g. 2

Kunigo Mykolo Vaitkaus asmenybės ir kilnojamosios parodos „Mykolo Vaitkaus gyvenimas ir kūryba“ pristatymas. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro operos solistų Ritos Petrauskaitės ir Mindaugo Rojaus koncertinė programa, akomponuoja koncertmeisterė Loreta Piaseckienė.

KADA / KUR: 20 val. – 21 val. Gargždų krašto muziejuje, Sodo g. 5

Kunigo Mykolo Vaitkaus kūrybos skaitymai su Kristina Kazlauskaite-Kažukauskiene. Kilnojamosios parodos „Mykolo Vaitkaus gyvenimas ir kūryba“ aktualizavimas su Regina Šiuryte-Šimuliene.

Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio audiovizualinės instaliacijos „Tylios šventovės“ pristatymas su autoriumi Augustinu Našlėnu.

Nuo 19.30 val. jaunųjų muziejaus draugų lauks smagios etnopramogos muziejaus kiemelyje su Jonu Kavaliausko, kur smagiai žaisime tradicinius lietuvių liaudies žaidimus.

KADA / KUR: 18 val. – 20 val. I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje, Vingio g. 11, Priekulė

Poezijos skaitymai muziejaus kiemelyje, muzikinę atmosferą kurs Priekulės kultūros centras.

KADA / KUR: 19 val. – 23 val. Agluonėnų etnografinėje sodyboje, Klojimo g. 9, Agluonėnai

Neurografikos seansas „Neurografika muziejuje. Ryšys su šaknimis, praeities priėmimas“ su neurografikos specialiste Dalia Bielskyte. Po seanso lankytojus kviesime degustuoti Klaipėdos krašto pyrago su varške, kepto pagal senovinį receptą. Nuo 22 val. prasidės naktinė ekskursija stuboje su nuotykiais.

Gegužės 20 d.:

KADA/KUR: 18 val. – 22 val. I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje, Vingio g. 11, Priekulė

Kino vakaras muziejaus kiemelyje.

Programoje:

„Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“. Rež. Anne Magnussen, Paweł Dębski, animacinė dokumentika, 2016, Norvegija, Lietuva, Lenkija 64 min.

„Močiute, Guten Tag!“ Rež. Jūratė Samulionytė, Vilma Samulionytė, dokumentika, 2017 Lietuva, Vokietija, 84 min.

„Elzė iš Gilijos“ Rež. Algimantas Puipa, vaidybinis, 2000, Lietuva, 110 min.

Prieš kino seansą muziejuje priekuliškiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti „Gatvės muzikos dienos“ renginyje.

Gargždų krašto muziejaus informacija