Dėl tautiškiausios Klaipėdos rajono mokyklos vardo draugiškai besivaržiusios rajono mokyklos susitiko finaliniame renginyje Veiviržėnų kultūros centre. Ten ir paaiškėjo, kad šiemet šį titulą parsiveža Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla.

Tautiškiausios mokyklos rinkimų konkursą prieš ketverius metus pirmą kartą surengė Gargždų atviras jaunimo centras. Karantino laikotarpiu startavusi idėja su mintimi skatinti jaunimą domėtis tautiškumo ir pilietiškumo temomis išaugo į gražią tradiciją.

Tautiškiausios mokyklos vardo siekianti įstaiga galėjo save pristatyti ir varžytis keliose kategorijose: tautiškiausio šokio, dainos, pamokos ir viktorinos.

Tautiškiausios pamokos nominacijoje trečioji vieta atiteko Ketvergių pagrindinei mokyklai, antroji –Gargždų „Kranto“ progimnazijai, o nugalėtoja tapo Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla.

Viktorinoje geriausiai pasirodė Dovilų pagrindinė mokykla, antroje vietoje liko Kretingalės pagrindinė mokykla, tretieji – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija.

Tautiškiausio šokio nominacijoje pirmą vietą pelnė Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla, antroji vieta atiteko Kretingalės pagrindinei mokyklai, trečioji – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai.

Tautiškiausiai atliktos dainos konkurse vėl triumfavo Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla, antroje vietoje liko Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija, trečioje – Endriejavo pagrindinė mokykla.

Susumavus bendrus visų nominacijų rezultatus, paaiškėjo, kad Tautiškiausios mokyklos vardą šiemet iškovojo Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinė mokykla.

Renginio metu apdovanoti ir pilietiškiausi Klaipėdos rajono jaunuoliai. Jais tapo:

  • Evelina Šaltupytė. Endriejavo pagrindinės mokyklos dešimtokė yra aktyviai įsitraukusi į mokyklos visuomeninį gyvenimą. Supranta savo teises ir pareigas bei siekia dalyvauti sprendimų priėmime ir socialiniame gyvenime.
  • Tomas Butkus. Atstovauja Dovilų pagrindinei mokyklai konkursuose ir olimpiadose. Šiemet Klaipėdos r. mokinių meninio skaitymo konkurse, 5–8 kl. skaitovų grupėje, laimėjo III vietą. Tomas  domisi istorija, jis mano, jog žinoti savo tautos didingą praeitį turi kiekvienas. Taip pat jis  domisi ir Lietuvos  politika. Tomas yra aktyvus, tolerantiškas ir atsakingas bendruomenės narys. Dalyvauja mokyklos šventėse. 
  • Agnė Pučinskaitė. Veikli Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokinė yra puiki organizatorė, puikiai besimokanti, energinga, kūrybinga, turinti savo nuomonę ir nebijanti ją pasakyti, padedanti, gebanti sutelkti kitus bendrai veiklai, sportuojanti moksleivė. Agnė aktyviai dalyvauja olimpiadose, konkursuose bei kitose veiklose.
  • Gailė Mikužytė. Gargždų „Kranto“ progimnazijoje besimokanti Gailė nuo 5-os klasės dalyvauja „Etnokomandos“ veikloje, yra aktyvi tautiškumą puoselėjančių renginių dalyvė ir laureatė. Groja smuiku.  Mokinė ne tik gerai mokosi, bet garsina progimnazijos vardą ir už mokyklos ribų, yra pilietiška ir visuomeniška.
  • Arminas Račickas. Arminas iš Kretingalės pagrindinės mokyklos yra itin originalus jaunuolis. Vasario 16-osios žygyje jis buvo vienintelis, kuris eidamas dainavo dainas apie laisvę ir buvo nuo galvos iki kojų pasipuošęs tautiška atributika.
  • Gintarė Vasiliauskaitė. Labai aktyvi mokinė, puikiai mokosi, dalyvauja įvairiose olimpiadose bei konkursuose ir pelno prizines vietas. Kasmet yra Dituvos Aleksandro Teodoro Kuršaičio pagrindinės mokyklos šauniausių mokinių sąraše. Nuo pradinių klasių iki dabar šoka mokyklos tautinių šokių kolektyve ir dalyvauja įvairiausiuose konkursuose bei festivaliuose. Gintarė labai atsakinga mokyklos bendruomenės narė, kuriai rūpi kitas žmogus, aplinka, kurioje ji mokosi ir gyvena, kuriai rūpi Lietuvos ateitis. Savo gebėjimais ir veikla ji prisideda prie tautos vertybių išsaugojimo ir kultūros puoselėjimo.
  • Paulina Kizalavičiūtė.  Ketvergių pagrindinės mokyklos mokinė – labai iniciatyvi, visada noriai dalyvaujanti mokykloje ir rajone organizuojamuose konkursuose.
  • Laura Lygnugarytė.  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinė Laura išsiskiria savo atsakingumu, rimtu požiūriu į atliekamą darbą, noru siekti aukštų rezultatų. Ji puikiai jaučiasi savo klasėje, niekada neatsisako padėti, noriai imasi organizacinės ir savanoriškos veiklos.

Emilijos Dirgėlaitės nuotr.