Tavo idėja 2022

Mažos apimties projektų iki 20 tūkst. eurų pristatymas

Didelės apimties projektų iki 100 tūkst. eurų pristatymas

Idėjų žemėlapis.

Elektroninis balsavimas

Kaip balsuoti? 

Popierinis balsavimo biuletenis

„Tavo idėja“. Gyventojų sumanymai jau virsta realybe

Dalyvaujamojo biudžeto projektai vis sparčiau juda į priekį. Didžioji dalis praėjusių metų laimėtojų jau džiaugiasi Savivaldybės įgyvendintais projektais – sutvarkyta Dovilų karjerų erdve, pastatytais vaikų žaidimų aikštelių įrenginiais, geriamojo vandens fontanėliu, turgaviete ir kitais. Šiemet turėtų būti baigti ir fontanai Priekulėje bei Vėžaičiuose.

Įsibėgėja ir šių metų konkurso gyventojų idėjų realizavimas. Dalis projektų jau prasidėjo, o kitiems liko sudėlioti tik paskutinius taškus.

Rajono gyventojų balsai sėkmę šiemet lėmė šešioms pasiūlytoms idėjoms – Doviluose, Endriejave, Gargžduose, Lapiuose, Dituvoje ir Gobergiškėje. Ir vos tik paskelbus rezultatus buvo pradėtas jų įgyvendinimas. Tad prabėgus vos porai mėnesių nuo laimėtojų paskelbimo jau galima matyti ir rezultatą. Pavyzdžiui, Gobergiškėje gyventojų sumanymo įgyvendinimas jau eina į pabaigą. Atsirado dviračių stovai, lauko scenos stoginė, tiltelis, o sulaukus dar gaminamo dvigubo suolo šalia tvenkinio, projektas bus užbaigtas ir bendruomenė turės naują erdvę.  

Lapiuose taip pat darbai sparčiai juda. Bendruomenė norėjo sutvarkyti gyvenvietės parko prieigas – įrengti vaikų žaidimo aikštelę ir apšvietimą. Žaidimo aikštelės įrenginiai jau nupirkti ir pastatyti, o apšvietimą planuojama įrengti iki rudens.

Dar praėjusią savaitę buvo surengtas pasitarimas dėl projekto „Pramogauju, tyrinėju, atrandu“ Gargžduose, kuriame aptarti jo sprendiniai bei detalės. Buvo išsirinktos spalvos, dizainas, toliau vyks procedūros, kad būtų gautas leidimas.

Šiemet antrąjį etapą laimėję doviliškiai artimiausiu metu jau galės džiaugtis naujomis pramogomis erdvėje prie karjerų. Visi pirkimai jau yra įvykę – muzikos instrumentai muzikiniam takui jau gauti, lieka sulaukti tik įrenginių ir pradėti jų montavimą.  Panaši situacija ir su Dituvos sodų pramogų ir sporto erdve – laukiama nupirktų sporto įrenginių. Netrukus vaikų žaidimo aikštelė turėtų būti pradėta montuoti ir Endriejave.

„Galima tik pasidžiaugti, kad viskas vykdoma tokiais tempais. Ir čia, be abejonės, didžiausia padėka tenka Sporto centro, seniūnijų, J. Lankučio viešosios bibliotekos, „Minijos“ progimnazijos ir Savivaldybės darbuotojams, kurie daro viską, kad gyventojai savo idėjas kuo greičiau pamatytų realybėje. Didžioji dalis praėjusių metų projektų taip pat jau įgyvendinti. Galime pasimėgauti vandeniu iš Gargždų geriamojo vandens fontanėlio, sportuoti, žaisti, koncertuoti ar džiaugtis aktyviu laisvalaikiu Mazūriškėse, Venckuose, Doviluose, Kvietiniuose. Netrukus turėtų būti baigta tvarkyti Kapstato ežero pakrantė, prekybininkai jau gali savo produkciją pardavinėti naujai įrengtoje Veiviržėnų turgavietėje, šią vasarą atsiras fontanas Vėžaičiuose, o Priekulės fontano projektą jau vertina ekspertai ir, kai tik bus gauta teigiama išvada, pirksime rangos darbus ir pradėsime jo įrengimą. Tad sparčiai žengiame į priekį, o jau rudenį visus vėl kviesime teikti naujas idėjas, kurios praturtins mūsų rajoną“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Pradedamos įgyvendinti šių metų gyventojų idėjos

Šiais metais dalyvaujamojo biudžeto konkurso „Tavo idėja“ laimėtojais buvo paskelbti 6 projektai. Būtent jie sulaukė didžiausio gyventojų palaikymo. Žmonių iniciatyvos realybe virs Doviluose, Endriejave, Gargžduose, Lapiuose, Dituvoje ir Gobergiškėje. Didieji projektai Doviluose ir Gargžduose bus įgyvendinti per dvejus metus, o likusieji mažesni – per artimiausius metus. Gyventojų idėjos jau pradėtos įgyvendinti – tam Savivaldybė iš viso skyrė net 300 tūkstančių eurų. 

Kad gyventojų iniciatyvos virstų realybe, įsijungė didžiulė žmonių komanda iš įvairių įstaigų. Projektus įgyvendins seniūnijos, mokyklos, Sporto centras, J. Lankučio viešoji biblioteka, Savivaldybės specialistai. Tai leis greičiau atlikti visus reikalingus darbus ir užtikrins spartesnį idėjų realizavimą.

Už Dovilų karjerų pritaikymo rekreacijai projekto antrąjį etapą, kurio metu karjerų teritorijoje atsiras riedlenčių ir riedučių, vaikų žaidimo ir sporto aikštelės, lauko muzikos alėja, bus prailgintas ir neįgaliesiems pritaikytas pontoninis lieptas, atsakinga seniūnija, Savivaldybės specialistai ir Sporto centras. Projektą Pramogauju, tyrinėju, atrandu“ kartu su Savivaldybe kuruos Gargždų „Minijos“ progimnazija. Įgyvendinus projektą, progimnazijos skvere atsiras terasa-amfiteatras, sveikatingumo takas, batutai, sporto aikštelė, ežio namas ir slieko laboratorija.

Už Gobergiškės parko įkūrimą, kuriame atsiras lauko scenos stoginė, ąžuolinis tiltelis, lauko gultas, ir kitus projekto sumanymus bus atsakinga DauparųKvietinių seniūnija kartu su Savivaldybe. Lapių parko prieigas kultūros ir bendruomenės poreikiams pritaikys Sporto centras ir Savivaldybė. Čia bus įrengtas apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelė. Ta pati komanda dirbs ir įrengiant Endriejavo vaikų žaidimo aikštelę Atgimimo parke. O Dituvos sodų bibliotekos pramogų ir sporto erdvės projektą kuruos J. Lankučio viešoji biblioteka kartu su Sporto centru ir Savivaldybe. Čia bus įrengta lauko bibliotekėlė, gimnastikos ir treniruoklių kompleksas, stalo teniso stalas.

„Kuo didesnė komanda, tuo, manau, sparčiau vyksta ir projektų įgyvendinimas. Todėl prie idėjų realizavimo prisideda tie žmonės ir įstaigos, kurie turi daugiausia patirties konkrečiam projektui reikalingoje srityje. Nes kas geriau žinos, ko reikia Dituvos bibliotekėlei, nei J. Lankučio biblioteka, kas geriau parinks sporto aikštelių įrangą, nei Sporto centras, kuris atsakingas ir už Savivaldybės aikšteles. Net neabejoju, kad kaip ir pernai, taip ir šiemet, pirmuosius rezultatus galėsime išvysti jau greitai“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Didieji projektai Gargžduose ir Doviluose bus įgyvendinti per artimiausius dvejus metus, o likusieji – iki kitų metų pavasario.

„Tavo idėja“: prasideda balsavimas – laikas išrinkti geriausias idėjas

Jau nuo vasario 1 d. prasideda balsavimas už gyventojų idėjas. Kaip ir pernai, taip ir šiemet visą mėnesį bus galima balsuoti už, Jūsų manymu, originaliausias, įdomiausias ir labiausiai bendruomenei reikalingas iniciatyvas. Balsuoti gali kiekvienas Klaipėdos rajono gyventojas, kuriam ne mažiau nei 16 metų, o savo balsą galima atiduoti net už tris projektus. Finaliniame balsavimo etape net 20 gyventojų idėjų. Laimės didžiausio gyventojų palaikymo sulaukę pasiūlymai, kuriuos per ateinančius dvejus metus finansuos ir įgyvendins Savivaldybė.

Praėjusių metų lapkritį ir gruodį Klaipėdos rajono gyventojai galėjo siūlyti idėjas, kurios, jų manymu, reikalingiausios bendruomenei, seniūnijai ar rajonui. Tarp siūlomų daugiausiai aktyvių pramogų: „Skate“ parkas Gargžduose, Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas, vaikų laisvalaikio oazė Jakuose, riedlenčių, riedučių ir BMX parko įrengimas Sendvario seniūnijoje, vaikų žaidimo aikštelės Atgimimo parke, Gobergiškės parko įkūrimas, Plikių parko lauko scena, treniruoklių aikštelės įrengimas Normantų kaime ir kiti.

Iš viso buvo pateiktos 27 idėjos už beveik 1,4 mln. eurų. Sausį savivaldybės specialistų komanda – architektai, infrastruktūros, biudžeto, projektų valdymo specialistai – nagrinėjo pateiktas gyventojų idėjas. Autorių buvo prašoma patikslinti projektų sumas, įgyvendinimo vietą ir kitus reikalingus duomenis, kad pasiūlymai atitiktų keliamus reikalavimus. Po vertinimo į finalinį etapą – balsavimą – keliauja 20 idėjų.

 „Balsavimas – vienas svarbiausių etapų. Jis prasideda šiandien ir vyks iki kovo 2 dienos, per kurį mūsų rajono gyventojai galės apsispręsti, kam atiduoti savo balsą. Kiekvienas galės balsuoti net už tris projektus. O kad kiekvienas balsas yra labai svarbus, parodė praėję metai. Nors buvo kalbama, kad laimės projektai, kur gyventojų daugiausiai, akivaizdu, jog svarbiau buvo idėja, o ne gyventojų skaičius, nes tarp laimėtojų buvo Kvietiniai, Venckai, Mazūriškiai. Beje, šiemet matome ir dar vieną tendenciją – didelių projektų, kurių vertė iki 100 tūkst., gausą. Tai rodo, kad žmonėms svarbu, jog jų projektas būtų naudingas kuo didesniam ratui žmonių, o ne tik konkrečiai gyvenvietei ar bendruomenei“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Balsuoti bus galima dviem būdais. Elektroninę anketą su visais projektais galite rasti čia https://arcg.is/1zXnqn. Jei namie neturite interneto ryšio, priemonių, galite užsukti į bet kurią seniūniją ar J. Lankučio bibliotekos filialą. Čia ne tik galėsite balsuoti, bet, jei kažkas bus neaišku, Jums padės seniūnijos ar bibliotekos darbuotojas. Taip pat bus galima balsuoti ir popieriniu biuleteniu. Jį atsisiųsti galite iš internetinio puslapio www.klaipedos-r.lt , pasirinkus skiltį  „GYVENTOJAI/TAVO IDĖJA“. Užpildę popierinį balsavimo biuletenį, jį galėsite palikti seniūnijų pašto dėžutėse.   

„Kad gyventojams būtų kuo patogiau ir lengviau rinktis už ką balsuoti, pridėjome ir interaktyvų žemėlapį, kuriame pateikiama išsami informacija apie kiekvieną projektą, taip pat ir kaip jis atrodys realybėje, nes dalis projektų autorių pateikė net savo idėjų vizualizacijas. Be to, jau vasario 8–9 dienomis savivaldybės „Youtube“ paskyroje nuo 17.30 val. iki 19.30 val. bus transliuojami ir projektų pristatymai, kur patys autoriai papasakos apie savo idėjas. Jiems galėsite užduoti klausimus komentarų skiltyje ir, galbūt, taip dar lengviau apsispręsite, kurie trys projektai yra verčiausi Jūsų balso“, – teigia savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys.

Balsavimas vyks iki kovo 2 dienos. Na, o žemiau rasite keletą paprastų taisyklių, kurių kviečiame laikytis balsuojant:

* Už idėjas balsuoti gali tik gyvenamąją vietą Klaipėdos rajone deklaravę gyventojai nuo 16 metų.

* Vienas gyventojas gali balsuoti tik už tris projektus ir tik vieną kartą.

* Elektroniniu būdu balsavus kelis kartus, galioja paskutinis balsavimas.

* Tam pačiam gyventojui balsavus elektroniniu būdu ir užpildžius popierinę balsavimo kortelę, galioja elektroniniu būdu gautas balsas.

* Tam pačiam gyventojui užpildžius kelias popierines balsavimo korteles, nė vienas balsas neįskaitomas.

* Balsavimas prasideda vasario 1-ąją ir baigsis kovo 2-ąją.

„Tavo idėja“. Vienas etapas baigėsi, vasarį laukia kitas – balsavimas

Antrus metus iš eilės vykstantis Dalyvaujamasis biudžetas ir šiemet sulaukė gyventojų susidomėjimo. Pateiktos 27 idėjos už beveik 1,4 mln. eurų. Šį kartą gyventojai daugiau dėmesio skyrė didelės apimties projektams. Sulaukta net 13 projektų, kurių vertė iki 100 tūkstančio eurų. Pateiktas idėjas komisija vertins visą sausį, o jau vasarį, atitinkančios reikalavimus bus atiduotos gyventojų vertinimui. Jie balsuos ir rinks labiausiai patinkančias, o gavusias daugiausiai balsų įgyvendins savivaldybė.

Gyventojai siūlyti idėjas galėjo net du mėnesius. Per šį laiką sulaukta įvairių projektų iš viso rajono. Tarp siūlomų populiariausios – aktyvios pramogos: tai ir „Skate“ parkas Gargžduose, Agluonos tvenkinio dalinis išvalymas, vaikų laisvalaikio oazė Jakuose, riedlenčių, riedučių ir BMX parko įrengimas Sendvario seniūnijoje, vaikų žaidimo aikštelės Atgimimo parke Endriejave, Gobergiškės parko įkūrimas, Plikių parko lauko scena, treniruoklių aikštelės įrengimas Normantų kaime ir kiti.

Šiais metais sulaukta ir kelių pakoreguotų idėjų, kurios jau buvo teiktos pernai, bet nelaimėjo. Taip pat yra ir idėjų, kurios, jei sulauks gyventojų palaikymo, pratęs jau pradėtus projektus, tokius kaip Dovilų karjerų sutvarkymas.  

Vienas svarbiausių etapų baigėsi, gyventojai savo idėjas pateikė. Dabar eilė jų vertinimui. Speciali komisija idėjas vertins visą sausį. Būtina pasižiūrėti, ar jos atitinka reikalavimus, pavyzdžiui, ar jos bus įgyvendinamos viešoje, o ne privačioje erdvėje ar projekto sąmatos realios ir atitinka rinkos kainas.

Praėjusiais metais nugalėtojomis buvo paskelbtos 10 idėjų. Iki šios dienos jau įgyvendintos 6, likusios turėtų būti baigtos šiais metais.

Laukiame TAVO idėjos! 

KVIETIMAS visiems Klaipėdos rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems, ne jaunesniems nei 16 metų gyventojams teikti idėjas pagal Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. spalio 29 d. sprendimu Nr. T11-386.

Projektų idėjų pasiūlymų priėmimo laikotarpis: 2021-11-01 – 2021-12-31.

Projektų idėjų pasiūlymai teikiami trijose projektų kategorijose:

Šios kategorijos biudžetas – iki 30 000 Eur

Šios kategorijos biudžetas – iki 90 000 Eur.

Šios kategorijos biudžetas – ne mažiau kaip 180000 Eur.

2022 m. gyventojų inicijuotų projektų įgyvendinimui skiriama lėšų suma – 300 000 Eur.

Projektų idėjų pasiūlymus ir kitus susijusius dokumentus prašome siųsti Word ir PDF (pasirašyti dokumentai) variantais e. paštu [email protected]

Dėl visos informacijos, susijusios su projekto idėjos pasiūlymų pildymu, pateikimu ar įgyvendinimu, dėl konsultacijų galimybės prašome kreiptis el. paštu [email protected]

Primename, kad:

√  prie projekto idėjos pasiūlymo turi būti pateiktas Pritarimas projekto idėjai(10 Savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusių ir ne jaunesnių nei 16 metų gyventojų sąrašas);

√  projektas turi būti įgyvendinamas Savivaldybės viešosiose erdvėse;

√  tai turi būti viešosios infrastruktūros (išskyrus gatvių/kelių apšvietimo įrengimą, rekonstrukciją ir remontą, gatvių/kelių, šaligatvių, pėsčiųjų, dviračių takų įrengimą, rekonstrukciją ir remontą) nekomercinis, gyvenamosios aplinkos gerinimo projektas;

√  projekto sprendiniai neturi prieštarauti toje teritorijoje galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, jau patvirtintiems kitiems savivaldybės projektų sprendiniams, netrukdyti esamiems inžineriniams tinklams ir komunikacijų sistemoms eksploatuoti.

Parengėme trumpą klausimyną, kuris padės įvertinti, ar nieko nepamiršote rengiant paraišką, ar suplanuotos visos projekto įgyvendinimo išlaidos. Atsakyk, pasitikrink, klausk [email protected]

 Drąsiai pildykite Projekto idėjos pasiūlymo formą ir nepamirškite joje nurodyti:

√  Projekto idėjos pavadinimą, vietą ir trumpą idėjos aprašymą;

√  Projekto idėjos įgyvendinimo preliminarią sąmatą;

√  Nuotrauką, vizualizaciją, brėžinį ar kt.

Teikiant idėjos paraišką, būtina nurodyti tikslią projekto įgyvendinimo vietą. Tą padaryti jums padės regia.lt žemėlapis. Pateikiame instrukcijas, kaip tą padaryti.

Susipažink su savivaldybės patirtimi ir pasinaudok rengiant preliminarią sąmatą savivaldybės rekomenduojamomis orientacinėmis kainomis.

Jeigu reikia konsultacijos – rašyk e. paštu [email protected]

Balsavimas vyks elektroniniu būdu 2022 m. vasario mėnesį (https://apklausa.klaipedos-r.lt). Neturint galimybės balsuoti elektroniniu būdu, balsuoti galima bus ir Savivaldybėje, adresu, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai.

Paskutinis atnaujinimas: 2023-08-10 02:49:08

Veiklos sritys