Šiais metais jau ketvirtą kartą visa Lietuva galėjo teikti Klaipėdos rajonui įvairiausias idėjas, gražinančias ir praturtinančias rajono laisvalaikio, sporto ar žaidimų erdves. Rugpjūčio pirmąją startavęs projektas per du mėnesius sulaukė keliasdešimt idėjų. Dabar visi gyventojų pateikti projektai bus vertinami, ar jie atitinka konkurso sąlygas, o idėjų autoriai, jei reikės, dar galės juos koreguoti, kad jų pasiūlymai patektų į galutinį etapą – balsavimą. Jis vyks lapkritį ir čia jau tik Klaipėdos rajono gyventojai nuspręs, kurios idėjos yra patraukliausios ir verčiausios tapti realybe.

41 – tiek idėjų šiemet sulaukė Klaipėdos rajono savivaldybė, šį Dalyvaujamojo biudžeto projektą organizuojanti nuo 2020-ųjų metų. Kasmet tam skiriama viena didžiausių sumų Lietuvoje – 300 tūkstančių eurų, leidžiančių keisti Klaipėdos rajono veidą. Per kelerius metus jis tapo gražesnis, jaukesnis ir mielesnis kasdieniam gyvenimui.

Šiemet taip pat sulaukta įvairiausių idėjų. Tai ir akmenų bei kalnų dviračių parkai, pontoniniai ir kabamieji tiltai, čiuožyklos, žaidimų aikštelės ar rekreacinės zonos. Iš viso pateikta projektų, kurių vertė daugiau nei 1,8 mln. eurų.

„Tavo idėjos“ sėkmę lemia tai, kad žmonės mato, jog jų idėjos virsta realiais darbais, todėl nepraranda entuziazmo ir kasmet sulaukiame vis daugiau ir vis įvairesnių iniciatyvų. Manau, kad drąsiai galime sakyti, jog Dalyvaujamasis biudžetas – mūsų rajono sėkmės istorija. Ir ne tik dėl gyventojų įsitraukimo, bet ir pačių idėjų įgyvendinimo spartos. Per trejus metus nugalėtojais buvo paskelbti 22 žmonių sumanymai ir net 17 projektų iš jų jau įgyvendinti. Prie viso šio skaičiaus prisijungs dar ir šių metų nugalėtojai, kurie paaiškės jau lapkričio pabaigoje“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.  

Per spalį visos šiemet pateiktos gyventojų idėjos bus įvertintos. Jei reikės, bus prašoma jų autorių projektus pakoreguoti, kad šie atitiktų konkurso sąlygas ir papultų į galutinį etapą – balsavimą. Jis vyks lapkritį, kur jau tik Klaipėdos rajono gyventojai savo balsais spręs, kokios idėjos bus įgyvendintos.