Birželio 10-ąją, šeštadienį, 10 val. Veiviržėnuose, Veiviržo upės slėnyje, vyks ugniagesių-gelbėtojų mokomosios parodomosios pratybos „Gyvenkime saugiai“.

Klaipėdos rajone ugniagesių-gelbėtojų parodomosios mokomosios pratybos kasmet organizuojamos vis kitoje seniūnijoje. Jų metu ugniagesiai pasitikrina teorines ir praktines žinias, taip pat fizinį pasirengimą, parodo suaugusiems ir vaikams, koks yra atsakingas ir reikalingas ugniagesio-gelbėtojo darbas, gesinant gaisrus bei nelaimės atveju gelbstint gyventojų turtą ir gyvybes.

Atvykusiems į pratybas ugniagesiai pademonstruos, kaip kuo greičiau ištiesti 100 m žarnų gesinimo liniją ir kuo greičiau pradėti gesinti, vandens srove pataikant į taikinį. Taip pat mokys, kaip elgtis uždūmintose patalpose, kaip gesinti gesintuvais, parodys, kokia įranga naudojama gelbstint žmones. Be to, bus galima „pasimatuoti“ kvėpavimo aparatą ir pamatyti, kaip po autoįvykio gelbėjamas prispaustas žmogus.

Renginyje, kurį organizuoja Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba, nenuobodžiaus ir mažieji dalyviai. Jie galės pasėdėti už gaisrinės automobilio vairo, apžiūrėti visą įranga, paklausyti ugniagesių pasakojimų, kaip saugiai elgtis vandenyje, gamtoje, kaip ir kur galima kūrenti laužus, kaip saugiai elgtis su elektros prietaisais. Vaikai taip pat galės palapinėje skaityti, piešti, užduoti klausimus ugniagesiams.