Vairuotojams primename, kad Karklės kaime nuo gegužės 1 d. prasideda mokesčio už automobilių stovėjimą mokamu ženklu pažymėtose aikštelėse rinkimas. Mokestį už automobilių stovėjimą reikia mokėti kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val. Rinkliavos sezonas baigiasi rugsėjo 15 d.

Rinkliava netaikoma:

  • Transporto priemonėms, pažymėtoms specialiais šviesos (mėlynos arba mėlynos ir raudonos spalvos) ir garso signalais arba tik specialiais šviesos signalais, kriminalinę žvalgybą ar ikiteisminį tyrimą vykdančių ar kontroliuojančių subjektų transporto priemonėms, maršrutiniam transportui, aptarnaujant nustatytą maršrutą;
  • Transporto priemonėms, pažymėtoms neįgalių asmenų automobilių statymo kortele.

Rinkliava taip pat netaikoma ekologiškoms transporto priemonėms, kurios atitinka abi šias sąlygas:

  • Transporto priemonėje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio;
  • Transporto priemonėje sumontuota tik elektros pavara. Hibridinių transporto priemonių, kuriose, be elektros kaupiklio ar elektros pavaros, sumontuotas ir vidaus degimo variklis, vairuotojai vietinę rinkliavą moka kaip įprastų transporto priemonių valdytojai.

Mokestis netaikomas ir Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos transporto priemonėms, naudojamoms saugomų asmenų ir (ar) saugomų objektų apsaugai.