Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos renginyje – smagi pažintis su robotu Ąžuolu

2022-05-06

Ketvirtadienį Gargždų kultūros centre įvyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtas renginys. Jo metu apdovanoti Klaipėdos rajono įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso ir mokinių piešinių konkurso „Piešiu kalbą“ laureatai. Be to, renginio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su pirmuoju lietuviškai kalbančiu robotu humanoidu Ąžuolu.

Artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga visus mylinčius lietuvišką žodį pasveikino vicemerė Ligita Liutikienė, palinkėjo branginti gimtąją kalbą ir ją puoselėti bei perdavė ir Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko sveikinimus.

Pirmą kartą Klaipėdos rajone surengtame Įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurse iš kelių šimtų komisija atrinko 10 gražiausių pavadinimų. Už juos balsavo ir visuomenė. Nugalėtojus pasveikino, diplomus ir atminimo dovanas įteikė mero pavaduotoja Audronė Balnionienė. Gražiausiais pavadinimais išrinkti  UAB „Drugio bučinys“, MB „Princesė ir varlius“ ir MB „Pievų vaikai“. Į dešimtuką taip pat pateko pavadinimai UAB „Ievos sodas“, UAB „Nendrių paslaptis“, UAB „Kopa vilkui“, MB „Šarkos“, MB „Šypsenų klubas“, MB „Vėsutis“, UAB „Šlapias šilas“.

Taip pat pasveikinti konkurso „Piešiu kalbą“ laureatai. Jiems apdovanojimus įteikė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė, kuri pirmininkavo darbus vertinusiai komisijai. Iš viso sulaukta per 50 mokinių darbų. Moksleiviai buvo kviečiami pavaizduoti savo santykį su gimtąja kalba, parodyti jos grožį, svarbą, išreikšti įspūdžius iš literatūros kūrinių, kurie jiems tapo artimi galbūt ir dėl sąsajų su mūsų kraštu. Komisija atrinko 15 geriausių darbų – po 5 iš kiekvienos amžiaus grupės.

I‒IV klasių amžiaus grupėje I vietas užėmė Endriejavo pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinė Gintarė Lukaitė ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 4c klasės mokinys Mantas Dobrovolskas.

V‒VIII klasių amžiaus grupėje I vietą pelnė Tija Janavičiūtė (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 7a klasė), II vietas – Austėja Juciūtė ir Amelija Merliūnaitė (Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 7 klasė), III vietą – Emilija Dumbrauskaitė (Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 6d klasė). Paskatinamieji diplomai įteikti Endriejavo pagrindinės mokyklos 8 kl. mokinei Auksei Vainiūtei ir Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos 6b klasės moksleivei Kotrynai Lenkšaitei.

IX‒XII klasių amžiaus grupėje I vietas užėmė Džeivyda Palinauskaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIIb klasė) ir Kamilė Jašinskaitė (Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos 10 klasė), II vietas – Ineta Stalmokaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIg klasė) ir Milita Barinovaitė (Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos 10 klasė). III vietą – Andželika Keraitytė (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos 4g klasė). Paskatinamuosius diplomus gavo Rugilė Eidukytė (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos Ib klasė), Emma Paulauskytė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos Ic klasė) ir Emilija Tarvydaitė (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIb klasė).

Smagia renginio atrakcija tapo pažintis su robotu Ąžuolu. Jį pristatė bei apie lietuvių kalbą ir kalbos technologijos susirinkusiesiems papasakojo Vilniaus universiteto Duomenų mokslo ir  skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotojai Gediminas Navickas ir Linas Aidokas.

Taip pat renginyje savo kūrybos eilėraštį skaitė Klaipėdoje prieglobstį radusi charkivietė Jelena Ibrahimova. Kūrinyje ji išreiškė savo jausmus tėvynei per kalbą. O žemaitiškai pasakojo ir dainavo „Kranto“ pagrindinės mokyklos mokiniai Jonas Žąsytis ir Noja Valaikaitė.

Renginį organizavo Klaipėdos rajonon savivaldybės kalbos tvarkytoja Daiva Beliokaitė.  

Už smagius prizus vaikams dėkojame: Drevernos uostui, Gargždų knygynui, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrui, Gargždų krašto muziejui, kino teatrui „Minija“.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-21 10:00:34

Veiklos sritys