Ar yra tarpų jaunimo tarpe?

Štai viena švietimo įstaiga savo veiklos ataskaitoje, kad net 162 mokiniai iš aštuonių rajono mokyklų dalyvavo mokymuose „Patyčios ir smurtas jaunimo tarpe: priežastys, pasekmės ir sprendimai“, kuriuos vedė profesionalūs lektoriai. Parengti jaunieji lektoriai organizavo mokymus bendraamžiams savo mokyklose. Jų klausė 982 mokiniai.

Gal tie mokiniai iš tiesų mažiau tyčiosis ir smurtaus, bet visiems 1144 šių mokymų dalyviams duota aiški žinia, kad galima daugiau ar mažiau pasityčioti iš savo kalbos. Liūdna, kad net renginių pavadinimai parašomi su klaidomis. 

Pasakymas kieno tarpe yra vengtinas vartoti su vieta nesusijusiai veiksmo aplinkai reikšti, vartotina tarp koiš ko ir pan., pvz.: Sulaukta didelio susidomėjimo žiūrovų tarpe (taisoma didelio žiūrovų susidomėjimo). Mokslininkų tarpe (taisoma Tarp mokslininkųdėl to nėra vienos nuomonės (taisoma Mokslininkai dėl to neturi vienos nuomonėsMokslininkų nuomonė šiuo klausimu nėra vienoda). Komandų tarpe (taisoma Iš komandųTarp komandųgeriausiai pasirodė vilniečiaiReikia gerinti darbo drausmę vairuotojų tarpe (taisoma vairuotojų darbo drausmę). Tai nekelia šalies autoriteto Europos valstybių tarpe (taisoma tarp Europos valstybių).

Taigi taisyklingai minėti mokymai turėtų vadintis: „Patyčios ir smurtas tarp jaunimo…“; „Jaunimo patyčios ir smurtas…“

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:38:28

Veiklos sritys