Artėja turizmo sezonas

Pagaliau artėja karščiai, − prasidės turizmo sezonas ir Lietuvoje. Kaip smagu – ypač kai įdegį, įgytą žiemą ar ankstyvą pavasarį prie Viduržemio ar Raudonosios jūros bus vėl galima iš naujo paspalvinti gimtosios Baltijos rusvai geltonuoju!

Štai ir balandžio mėnesio „Gimtosios kalbos“ numeryje aptariama Juditos Stulpinaitės knyga „Turizmo pagrindai“. Išsamiai aptariama, nemažai klaidų rasta, o pacituoti norėtųsi tai, kas iki šiol būdinga ne tik turizmo leidiniams, bet ir reikalų raštams, ir netgi kalbėtojams įvairiuose renginiuose.

Paskirčiai ir tikslui žymėti netinka abstrakčiųjų priesagos -imas daiktavardžių naudininkas su nusakomuoju kilmininku: dokumentus, būtinus turizmo veiklos organizavimui bei vykdymui (−turizmo veiklai organizuoti bei vykdyti); skirti turistinių, kruizinių, pramoginių ir keleivinių laivų aptarnavimui (−turistiniams, kruiziniams, pramoginiams ir keleiviniams laivams aptarnauti); parengti ir pritaikyti naudojimui (−naudoti) ištekliai; turistų apgyvendinimui (−turistams apgyvendinti) skirtos; pritaikant vietovę turistiniam lankymui (−turistams, turizmui), teritorijos lankymui (−teritorijoms lankytojams) skirta informacijos įranga.

Nevarginkime žmonių (ypač turistų) – kalbėkime (ir rašykime) paprasčiau, trumpiau ir aiškiau!

db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:35:19

Veiklos sritys