Būtina tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kur prasideda ir baigiasi mintis

Na, išskyrus poeziją, − nes jos kalba yra beribė kaip kosmosas, − joje gali skraidyti kometos, o gali tvyroti ir tuštuma.

Kitokia užrašyta kalba turi būti aiški, segmentuota. Pagrindinis segmentas – sakinys, tačiau dėl dar didesnio aiškumo jis pagal taisykles skaidomas dalimis, o jos atskiriamos viena nuo kitos arba išskiriamos iš abiejų pusių, jei įsiterpusios viena į kitą.

Skyrybos klaidos vis primityvėja. Deja, nebemokame skirti šalutinių dėmenų sudėtiniame prijungiamajame sakinyje.

Štai keletas pavyzdžių:

Būtina aiškiai ir tiksliai apibrėžti kur prasideda ir kur baigiasi Savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio kvalifikaciniai reikalavimai deleguotai funkcijai užtikrinti (Ką būtina <…> apibrėžti? = Būtina aiškiai ir tiksliai apibrėžti, kur prasideda ir kur baigiasi Savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio kvalifikaciniai reikalavimai deleguotai funkcijai užtikrinti).

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija, informuoja kad 2016 m. Gargždų seniūnijoje nupjauta ir apgenėti 524 medžiai (Ką informuoja administracija? = Klaipėdos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2016 m. Gargždų seniūnijoje nupjauta ir apgenėti 524 medžiai).

Dabartiniai duomenys rodo, kad tokie raupai apie kuriuos žinome ir nuo kurių buvo skiepijama, turėjo atsirasti 1580 m. (Kokie tokie raupai? = Dabartiniai duomenys rodo, kad tokie raupai, apie kuriuos žinome ir nuo kurių buvo skiepijama, turėjo atsirasti 1580 m.).

Kokius kelius valyti pirmiausia ir kada juos valyti ar barstyti rangovams nurodo seniūnijos (Ką rangovams nurodo seniūnijos? = Kokius kelius valyti pirmiausia ir kada juos valyti ar barstyti, rangovams nurodo seniūnijos).

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:43:39

Veiklos sritys