Buvo dvaras – liko miškas

Apie ką tai? Apie Žydelių mišką, kuriame dar ir kapinės tuo pačiu pavadinimu (oficialiau − Žydelių−Poškų senosios kapinės). Ar jos žydų? Tikrai ne. Čia yra dar išlikusių gana gražių liuteroniškų kryžių.

Mažosios Lietuvos enciklopedijoje Žydeliai minimi kaip kaimas 7 km į šiaurę nuo Priekulės, 3 km į šiaurę nuo Vanagų. 1785 m. Žydeliai (Sziedellen) buvo Įsruties apskrities Priekulės valsčiaus šatulinė kulmiškoji gyvenvietė su 3 ugniakurais. 1831 m. minima kaip kulmiškoji daržininkų gyvenvietė, turėjusi 3 sodybas ir 16 gyventojų. 1905 m. turėjo Klaipėdos apskrities Agluonėnų valsčiaus Stragnos dvaro apygardos gyvenvietės statusą, 3 gyvenamuosius namus ir 18 gyventojų. 1925 m. minimas Agluonėnų valsčiui priklausęs Žydelių dvaras su 49 gyventojais. 1906 m. pradėjus eksploatuoti siaurojo geležinkelio Klaipėda−Dovilai−Pėžaičiai liniją Žydeliuose buvo įrengta stotis. Priklausė Priekulės, nuo 1903 m. – Vanagų parapijai.  

Iš kur šis pavadinimas? Pasak Klaipėdos universiteto profesorės Dalios Kiseliūnaitės, „kalbiniu požiūriu atrodo, kad Žydelis buvo asmenvardis (ne toks ir retas), o iš jo kilo kaimo vardas“.

Kaimo nebėra, kertamas ir gražusis Žydelių miškas, pavadinimas liks tik kapinaitėms.

-db-

Privatumo apžvalga

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti privalomuosius, funkcinius ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Išplėstiniai nustatymai“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Leisti visus slapukus“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Privalomieji slapukai

Privalomieji slapukai yra reikalingi svetainės veikimui, saugumui ir funkcionalumui bei naršymui joje. Šie slapukai būtini norint pateikti informaciją ir paslaugas jums.

*wp_lang – Svetainės funkcijoms. Galioja sesijos metu.
*wordpress_test_cookie - Šis slapukas naudojamas patikrinti, ar slapukai yra įjungti vartotojų naršyklėje. Galioja sesijos metu.
*wp-settings-1 - Naudojamas tinklapio struktūros personalizavimui pagal vartotoją. Slapukai nesaugo jokios asmeninės informacijos. Galioja 12 mėnesių.
*pll_language - Slapukas naudojamas išsaugoti lankytojo kalbą. Galioja 12 mėnesių.

Funkciniai slapukai

Dėl funkcinių slapukų naudojimo mūsų svetainė gali įsiminti jūsų pasirinkimus, kuriais nustatote tam tikrą svetainės išvaizdą bei veikimą, kad apsilankymas būtų patogus jums.

*wordpress_logged_in_* - WordPress prisijungusio vartotojo slapukas. Galioja sesijos metu.
*moove_gdpr_popup - Slapukas užtikrina, kad Jums davus sutikimą to nereikės daryti pakartotinai kiekvieną kartą Jums besilankant mūsų interneto svetainėje. Slapukas nesaugo jokios asmeninės informacijos. Šis slapukas nėra įjungiamas, iki kol nepateikiat sutikimo. Galioja 12 mėnesių.
*NG_TRANSLATE_LANG_KEY - Šis slapukas naudojamas lankytojų kalbos pasirinkimams saugoti.

Rinkodaros slapukai

Rinkodaros slapukai – (dar vadinami tiksliniais arba reklaminiais slapukais) yra naudojami siekiant pateikti turinį, pagrįstą svetainės lankytojo elgesio bruožais.

*_gid - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas saugoti informaciją apie tai, kaip lankytojai naudojasi svetaine, ir padeda sukurti analizės ataskaitą apie tai, kaip veikia svetainė. Surinkti duomenys apima lankytojų skaičių, šaltinį, iš kurio jie atvyko, ir anonimiškai aplankytus puslapius.
*_ga  - Šį slapuką įdiegė „Google Analytics“. Slapukas naudojamas norint apskaičiuoti lankytojo seanso, kampanijos duomenis ir stebėti svetainės naudojimą svetainės analizės ataskaitai. Slapukai saugo informaciją anonimiškai ir priskiria atsitiktinai sugeneruotą skaičių unikaliems lankytojams identifikuot

Veiklos sritys