Glaudinkime informaciją ir kalbą

Vienos mokyklos tinklalapyje randu sakinį „Galėsite atsisiųsti suarchyvintą anksčiau paminėtų siuvinių brėžinių aplanką“.

Archyvinimas ar archyvavimas savaime nėra tiksli sąvoka kalbant apie duomenų suglaudinimą, kad juos būtų patogiau kam nors elektroniniu paštu nusiųsti ar iš kažkur atsisiųsti. Kokius nors dokumentus, informaciją padėję į archyvą tarsi pašaliname juos iš aktyvaus vartojimo erdvės, – tuo tarpu suglaudintus duomenis vėl galime išskleisti ir vartoti.

Glaudinimas (angl. compression; compaction) – duomenų pertvarkymas taip, kad jie užimtų mažiau vietos atmintyje ir jiems persiųsti reikėtų siauresnės dažnių juostos arba persiuntimas būtų spartesnis (žr. V. Dagienės, G. Grigo, T. Jevsikovos „Enciklopedinį kompiuterijos žodyną“, Vilnius, 2008, p. 138).
Priešingas veiksmas – išskleidimas (suglaudinto arba suskleisto objekto grąžinimas į pirmykštę būseną), angl. decompression (p. 180).

Grįžtant prie mokyklos sakinio, vertėtų paminėti, kad tokie pasakymai kaip „anksčiau ar aukščiau paminėtas“ yra pertekliniai, be jų dažnai visai galima apsieiti ar bent jau be „anksčiau“ ir „aukščiau“.

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:28:40

Veiklos sritys