Gramatikos taisyklės reikalingos tik lietuvių kalbos pamokose?

Tik įžengusius pro mokyklų duris mus pasitinka dažniausiai ne tik mokinių klegesys, bet ir akis pamalonina daugybė nuotaikingai pateiktos informacijos stenduose.

Štai didžiuliame plakate linkima geram mokiniui sėkmingai atstovauti mokyklos interesus (o reikėtų – interesams) respublikiniam renginyje.  

Niekur nebūna tiek įvairiausių klaidų, kiek visokių konferencijų ar seminarų vaizdiniuose pristatymuose, kurių tekstus lektoriai kažkodėl dažniausiai skaito garsiai, nepaisant to, kad ir taip visi mato, kas yra parašyta.

Štai keletas pavyzdžių iš apsilankymo mokyklos tėvų susirinkime, kur dabar, kaip įprasta, tėvai vaizdžiai supažindinami su mokyklos veikla, dokumentais ir pan.:

Dalyvavo atstovai iš Klaipėdos rajono Policijos (policijos) komisariato.

Konsultuotis galima su Gargždų m. Pedagogine Psichologine tarnyba (Klaipėdos rajono pedagogine psichologine tarnyba).

Surengėme Tarptautinės Tolerancijos dienos (Tarptautinės tolerancijos dienos) minėjimą.

Įstaigų, įmonių ir organizacijų pavadinimų, susidedančių iš dviejų ar daugiau bendrinės reikšmės žodžių, tik pirmasis žodis rašomas didžiąja raide (tas pats galioja ir švenčių pavadinimams). Koks yra tikras įstaigos, įmonės ir organizacijos pavadinimas, galima susirasti VĮ Registrų centro duomenų bazėje www.kada.lt.

Augančiam vaikui reikia pilnavertiškos (visavertės) mitybos.

Kad patraukti (Kad patrauktume ar sudomintume) vaikus, reikia įvairių metodų.  

Paskutiniame pavyzdyje – „klaidelė“ iš Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimu Nr. 68 patvirtinto Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo.

Kyla  klausimas, – ar verta mokytis lietuvių kalbos taisyklių, jei dvejetus rašo tik mokykloje, o už viešas klaidas algos niekas nemažina?

-db-

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-18 02:29:33

Veiklos sritys